organizacja koncertu Kultura, Muzyka, Film, Sztuka, Fotografia 

Organizacja koncertów rockowych – od czego zacząć?

Organizacja koncertów rockowych to nie lada wyzwanie dla większości firm, które zajmują się takimi przedsięwzięciami. Jeśli chcemy sprawnie przeprowadzić wszelkie formalności związane z imprezą muzyczną, musimy pamiętać o wielu ważnych kwestiach, bez których wydarzenie może okazać się fiaskiem. Od czego więc zacząć organizację koncertów rockowych? Podpowiadamy.

Read More
ksiazki Kultura, Muzyka, Film, Sztuka, Fotografia 

Największe korzyści, jakie daje czytanie książek

Czytanie uszlachetnia, wzbogaca słownictwo, pozwala trenować wyobraźnię, zmusza do myślenia. To tylko nieliczne korzyści, jakie niesie ze sobą zaprzyjaźnienie się z książkami. Warto pamiętać o tym, że nawet godzina dziennie z ulubioną lekturą w ręku, to bardzo dobry trening dla naszego mózgu. Dlaczego jeszcze warto czytać i smartfon czy tablet w wolnym czasie zamienić na książkę? Podpowiadamy.

Read More
packshoty Kultura, Muzyka, Film, Sztuka, Fotografia 

Jakie funkcje spełniają packshoty?

Spróbuj wyobrazić sobie, że niespodziewanie z Twoich ulubionych sklepów internetowych i portali aukcyjnych znikają wszystkie zdjęcia przedstawiające produkty na jasnym tle. Jakie straty ponieśliby wówczas sprzedawcy i kupujący? Zanim wspólnie znajdziemy odpowiedź na to pytanie, powinniśmy uporządkować swoją wiedzę o funkcjach tego typu fotografii (tzw. packshotów).

Read More
Biznes, Ekonomia Kultura, Muzyka, Film, Sztuka, Fotografia 

Co daje fotografia produktowa w biznesie?

Fotografia produktowa, nazywana również fotografią reklamową jest wręcz już nieodzownym elementem każdego biznesu, którego właściciel wie, że aby coś uzyskać to musi zająć się skutecznym przekazem. Zwłaszcza dotyczy to branż wysoce konkurencyjnych. Zdjęcia wykonywane z przeznaczeniem sprzedaży prezentują dany produkt jako korzystny, równocześnie uwypuklając najważniejsze informacje na jego temat.

Read More
Kultura, Muzyka, Film, Sztuka, Fotografia 

Leonardo Da Vinci: Dama z łasiczką

Z pewnością każdy z Was słyszał o obrazie autorstwa Leonarda Da Vinci pt. Dama z łasiczką. Dzieło powstało w drugiej połowie XV wieku i po dziś dzień, uznawany jest za jedno z największych osiągnięć malarstwa. Sam Leonardo Da Vinci był nie tylko geniuszem malarstwa epoki renesansu, ale też śmiało możemy stwierdzić, że także jednym z największych myślicieli XV w. Dama z łasiczką, czy też – jak brzmi właściwy tytuł obrazu – Dama z gronostajem, to dzieło, które nieustannie poddawane jest wielu, wnikliwym analizom. Obecnie, możemy oglądać je jeszcze do stycznia…

Read More

Gotuj z telewizorem

Przeglądasz program telewizyjny i oferty poszczególnych kanałów i powoli masz wrażenie, że twój telewizor zamienia się w … restaurację. A może w zwykłą kuchnię, którą możesz później przenieść do swojego domu i obiad zmienić w nieziemską ucztę dla zmysłów. Minął już boom na tańczące gwiazdy, jeszcze jako tako utrzymują się talent-show, ale wciąż trzeba zmieniać wiek uczestników, dyscypliny (np. tylko śpiew), jurorów, urozmaicać system oceniania. Prawdziwą furorę robią teraz programy kulinarne.

Read More
jedzenie Kultura, Muzyka, Film, Sztuka, Fotografia 

Fenomen programów o gotowaniu

W ostatnich latach w telewizji zaczęły masowo pojawiać się programy o gotowaniu. Zaczęło się oczywiście od jednego a powstało ich wiele bazując na sukcesie tego pierwszego. I tak mamy Hell’s kitchen. Top Chef, Masterchef i programy w których prowadzący uczy gotować. Jeśli chodzi o te ostatnie to oczywiście oglądając uczymy się przyrządzać różne potrawy.

Read More