Kultura, Muzyka, Film, Sztuka, Fotografia 

Leonardo Da Vinci: Dama z łasiczką

Z pewnością każdy z Was słyszał o obrazie autorstwa Leonarda Da Vinci pt. Dama z łasiczką. Dzieło powstało w drugiej połowie XV wieku i po dziś dzień, uznawany jest za jedno z największych osiągnięć malarstwa. Sam Leonardo Da Vinci był nie tylko geniuszem malarstwa epoki renesansu, ale też śmiało możemy stwierdzić, że także jednym z największych myślicieli XV w. Dama z łasiczką, czy też – jak brzmi właściwy tytuł obrazu – Dama z gronostajem, to dzieło, które nieustannie poddawane jest wielu, wnikliwym analizom. Obecnie, możemy oglądać je jeszcze do stycznia…

Read More

Gotuj z telewizorem

Przeglądasz program telewizyjny i oferty poszczególnych kanałów i powoli masz wrażenie, że twój telewizor zamienia się w … restaurację. A może w zwykłą kuchnię, którą możesz później przenieść do swojego domu i obiad zmienić w nieziemską ucztę dla zmysłów. Minął już boom na tańczące gwiazdy, jeszcze jako tako utrzymują się talent-show, ale wciąż trzeba zmieniać wiek uczestników, dyscypliny (np. tylko śpiew), jurorów, urozmaicać system oceniania. Prawdziwą furorę robią teraz programy kulinarne.

Read More
jedzenie Kultura, Muzyka, Film, Sztuka, Fotografia 

Fenomen programów o gotowaniu

W ostatnich latach w telewizji zaczęły masowo pojawiać się programy o gotowaniu. Zaczęło się oczywiście od jednego a powstało ich wiele bazując na sukcesie tego pierwszego. I tak mamy Hell’s kitchen. Top Chef, Masterchef i programy w których prowadzący uczy gotować. Jeśli chodzi o te ostatnie to oczywiście oglądając uczymy się przyrządzać różne potrawy.

Read More