ksiazkiKultura, Muzyka, Film, Sztuka, Fotografia 

Największe korzyści, jakie daje czytanie książek

Czytanie uszlachetnia, wzbogaca słownictwo, pozwala trenować wyobraźnię, zmusza do myślenia. To tylko nieliczne korzyści, jakie niesie ze sobą zaprzyjaźnienie się z książkami. Warto pamiętać o tym, że nawet godzina dziennie z ulubioną lekturą w ręku, to bardzo dobry trening dla naszego mózgu. Dlaczego jeszcze warto czytać i smartfon czy tablet w wolnym czasie zamienić na książkę? Podpowiadamy.

Czytanie to trening dla mózgu

Czytanie rozwija nas w każdym wieku, niezależnie od tego czy mamy do czynienia z książeczkami dedykowanymi najmłodszym czytelnikom czy też już nieco starszym. Każdorazowa przygoda z książką pobudza nasz mózg, zmusza go do myślenia, wyobrażania sobie postaci czy też miejsc. To takie wkraczanie do świata przedstawionego przez autora daje solidny zastrzyk treningu wyobraźni. To także wpływanie na nasze emocje, na sposób postrzegania otaczającej nas rzeczywistości, na pojawienie się różnorodnych refleksji. Przygoda z czytelnictwem może być naprawdę niezapomniana i w niesamowity sposób nas rozwinąć.

Czytanie rozwija słownictwo

Bez względu na to o jakim gatunku książek mówimy, mamy do czynienia ze wzbogacaniem słownika. Nie dość, że uczymy się płynności mówienia, przelewania myśli na słowa, to jeszcze przy okazji często nawet nieświadomie operujemy nowym. To cenna lekcja i bardzo ciekawe doświadczenie.

Czytanie wzbogaca naszą wiedzę o świecie

Czytanie w znaczny sposób wpływa na to, jak patrzymy na świat, o czym już wspominaliśmy, ale także przy okazji pogłębia naszą wiedzę o tym co było, co jest i co może nastąpić. Czytelnictwo wprowadza nas w różne dziedziny życia – od te związane z historią, po kuchnię, biznes, marketing, psychologię i wiele innych. Nic dziwnego, że dzięki lekturom cały czas kształtuje się nasza wiedza, stajemy się coraz bardziej świadomi, a tym samym – mądrzejsi.

Propagowanie ekologii

Pod tym pojęciem kryje się między innymi tym, że oprócz tego iż wiele książek porusza tak ważną kwestię, jaką jest życie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, to jeszcze przy okazji bardzo modne stało się ostatnimi czasy korzystanie z usług sklepów z używanymi książkami. Takie dawanie im drugiej szansy jest niezwykle ważną kwestią, takim świadomym podejściem do tematu związanego z ochroną środowiska. W dobrej klasy sklepach, takich jak ten https://skupszop.pl/ oprócz tego, że kupimy wartościowe książki, to jeszcze przy okazji będziemy mogli sprzedać te, które już nam się oczytały, albo po prostu nie spodobały. Słowem – ekologiczne podejście z ekonomicznym w jednym.

Zobacz także

Leave a Comment