adaptacja do zlobka Dziecko, Rodzina 

Jak przebiega proces adaptacji dziecka do żłobka?

Adaptacja dziecka do żłobka to ważny moment zarówno dla malucha, jak i rodzica. Jest to okres, w którym dziecko stopniowo przyzwyczaja się do nowego otoczenia, osób i rutyny poza domowym zaciszem. Proces ten może przebiegać różnie w zależności od indywidualnych cech malucha, ale istnieją pewne uniwersalne zasady, które mogą ułatwić tę zmianę. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jak przebiega adaptacja dziecka do żłobka, skupiając się na trzech kluczowych aspektach.

Read More
mleko Dziecko, Rodzina 

Preparaty dla niemowląt z alergią pokarmową

Karmienie piersią jest wprawdzie naturalnym i rekomendowanym przez specjalistów sposobem odżywiania dziecka, lecz nie zawsze można stosować mleko matki. Niesprzyjającym warunkiem może być rozpoznana u dziecka dolegliwość związana z zaburzeniem funkcjonowania układu pokarmowego, galaktozemią lub nietolerancją żywienia ze względu na alergię pokarmową. Wówczas należy wybierać produkty o specjalnym składzie i przeznaczeniu. Jakie mleko modyfikowane jest najlepsze przy alergii pokarmowej? Tłumaczymy i przedstawiamy swoje propozycje.

Read More
Dziecko, Rodzina 

Towarzysz podróży, wygodny fotelik samochodowy

Fotelik samochodowy, to tylko jeden z wielu przedmiotów potrzebnych dziecku tuż po urodzeniu, kiedy może wraz z rodzicami bezpiecznie opuścić szpital. Fotelik powinien być bezpieczny dla noworodka, ale także wygodny ze względu na delikatne ciałko dziecka w początkowym okresie życia. Rodzice zazwyczaj są dobrze przygotowani do przyjścia dziecka na świat, w odpowiednim momencie, kiedy przeanalizują temat dotyczący różnych fotelików, decydują się na zakup ten odpowiedniego, który spełnia ich oczekiwania.

Read More