Rodzaje materacy do spania Dom, Mieszkanie, Wnętrze 

Rodzaje materacy

Łóżko uznawane jest przez wielu za najważniejszy mebel w domu. Nawet, jeśli nie jest na szycie meblowej hierarchii, to i tak stoi wysoko. Bez odpowiedniego materaca byłoby jednak bezużyteczne. Urządzając sypialnie warto podszkolić się ze znajomości konkretnych rozwiązań stosowanych w przypadku mat sypialnianych.  Różne rodzaje materacy cechują bowiem odmienne właściwości, zalety i wady.

Dom, Mieszkanie, Wnętrze 

Najpopularniejsze inspiracje wnętrzarskie w 2019 roku

Wszyscy chcielibyśmy wygodnie i pięknie mieszkać. Kiedy wprowadzamy się do nowego mieszkania czy planujemy metamorfozę starego, pamiętajmy, by nie postępować pochopnie. Zatrzymajmy się na chwilę i zastanówmy, co lubimy, a czego absolutnie nie chcemy w naszym wnętrzu. Inspiracje czekają na nas w wielu miejscach, więc warto przez ich pryzmat przeanalizować nasze wnętrze. Nie ufajmy jednak wszystkim ślepo, lecz wybierzmy te inspiracje i trendy, które do nas przemawiają.

Dom, Mieszkanie, Wnętrze 

W czym tkwi fenomen Szaf Lacobel?

Są takie meble, obok których nie sposób przejść obojętnie. W Polsce ogromną popularnością cieszą się szafy Lacobel od producenta mebli Marpol. W czym tkwi fenomen tego rodzaju mebli? Co jest w nich tak wyjątkowego, że ludzie tak chętnie po nie sięgają?

budowa domu Dom, Mieszkanie, Wnętrze 

Architektoniczny chaos, czy oryginalność?

O nowoczesnej, polskiej architekturze panują dwie odmienne opinie. Jedni twierdzą, że nasi architekci są fachowcami na skale światową, o czym świadczą zdobywane przez nich nagrody na różnego rodzaju międzynarodowych konkursach. Inni uważają, że w polskiej architekturze panuje byle jakość, nastawienie na zysk, a budynki nie zawsze pasują do otoczenia.

feng shui Dom, Mieszkanie, Wnętrze 

Zastosowanie zasad feng shui w architekturze może być korzystne

Współczesny świat oferuje nam mnóstwo różnych rozwiązań w wielu dziedzinach życia. Kiedy tylko wystąpi u nas jakaś potrzeba lub problem, z łatwością możemy znaleźć mnóstwo różnorakich rozwiązań, często niemal się w nich gubiąc. Na przykład, dla wielu osób będących zwolennikami mądrości Wschodu idealnym wyjściem wydaje się zastosowanie zasad feng shui w architekturze, jednak czy słusznie?

Wanna czy prysznic? Dom, Mieszkanie, Wnętrze 

Nowe trendy w łazienkach

Płytki ceramiczne to przeszłość, tak samo jak brodzik prysznicowy i kabina moloch – zabudowana i najlepiej wbudowana w ścianę. Obecnie panuje coraz częściej pojawia się trend budowania kabin prysznicowych odgrodzonych od pomieszczenia jedynie szybą.