Dom, Mieszkanie, Wnętrze 

W czym tkwi fenomen Szaf Lacobel?

Są takie meble, obok których nie sposób przejść obojętnie. W Polsce ogromną popularnością cieszą się szafy Lacobel od producenta mebli Marpol. W czym tkwi fenomen tego rodzaju mebli? Co jest w nich tak wyjątkowego, że ludzie tak chętnie po nie sięgają?

budowa domu Dom, Mieszkanie, Wnętrze 

Architektoniczny chaos, czy oryginalność?

O nowoczesnej, polskiej architekturze panują dwie odmienne opinie. Jedni twierdzą, że nasi architekci są fachowcami na skale światową, o czym świadczą zdobywane przez nich nagrody na różnego rodzaju międzynarodowych konkursach. Inni uważają, że w polskiej architekturze panuje byle jakość, nastawienie na zysk, a budynki nie zawsze pasują do otoczenia.

feng shui Dom, Mieszkanie, Wnętrze 

Zastosowanie zasad feng shui w architekturze może być korzystne

Współczesny świat oferuje nam mnóstwo różnych rozwiązań w wielu dziedzinach życia. Kiedy tylko wystąpi u nas jakaś potrzeba lub problem, z łatwością możemy znaleźć mnóstwo różnorakich rozwiązań, często niemal się w nich gubiąc. Na przykład, dla wielu osób będących zwolennikami mądrości Wschodu idealnym wyjściem wydaje się zastosowanie zasad feng shui w architekturze, jednak czy słusznie?

Wanna czy prysznic? Dom, Mieszkanie, Wnętrze 

Nowe trendy w łazienkach

Płytki ceramiczne to przeszłość, tak samo jak brodzik prysznicowy i kabina moloch – zabudowana i najlepiej wbudowana w ścianę. Obecnie panuje coraz częściej pojawia się trend budowania kabin prysznicowych odgrodzonych od pomieszczenia jedynie szybą.