Dom, Mieszkanie, Wnętrze 

Hygge – przytulność na Święta i na co dzień

Hygge to duńskie słowo, które w sposób dość nieoczekiwany stało się przebojem roku 2016. Święta przed nami, a nic tak dobrze nie celebruje ich nastroju, jak hygge – oznaczające w Danii komfort, przytulność, cieszenie się drobiazgami, jak picie grzanego wina w towarzystwie przyjaciół w domu rozświetlonym świecami. Hygge i hyggeligt zastąpiło modny do tej pory minimalizm i ekologię, choć może być uznawane za ich przedłużenie w bardziej ludzkiej, ocieplonej wersji. Kojarzy się też z modną kilka lat temu książką Francuza Philippe’a Delerme’a „Drobne przyjemności” celebrującą takie drobiazgi życia codziennego, jak…

Read More
Rodzaje materacy do spania Dom, Mieszkanie, Wnętrze 

Rodzaje materacy

Łóżko uznawane jest przez wielu za najważniejszy mebel w domu. Nawet, jeśli nie jest na szycie meblowej hierarchii, to i tak stoi wysoko. Bez odpowiedniego materaca byłoby jednak bezużyteczne. Urządzając sypialnie warto podszkolić się ze znajomości konkretnych rozwiązań stosowanych w przypadku mat sypialnianych.  Różne rodzaje materacy cechują bowiem odmienne właściwości, zalety i wady.

Read More
Dom, Mieszkanie, Wnętrze 

Najpopularniejsze inspiracje wnętrzarskie w 2019 roku

Wszyscy chcielibyśmy wygodnie i pięknie mieszkać. Kiedy wprowadzamy się do nowego mieszkania czy planujemy metamorfozę starego, pamiętajmy, by nie postępować pochopnie. Zatrzymajmy się na chwilę i zastanówmy, co lubimy, a czego absolutnie nie chcemy w naszym wnętrzu. Inspiracje czekają na nas w wielu miejscach, więc warto przez ich pryzmat przeanalizować nasze wnętrze. Nie ufajmy jednak wszystkim ślepo, lecz wybierzmy te inspiracje i trendy, które do nas przemawiają.

Read More
feng shui Dom, Mieszkanie, Wnętrze 

Zastosowanie zasad feng shui w architekturze może być korzystne

Współczesny świat oferuje nam mnóstwo różnych rozwiązań w wielu dziedzinach życia. Kiedy tylko wystąpi u nas jakaś potrzeba lub problem, z łatwością możemy znaleźć mnóstwo różnorakich rozwiązań, często niemal się w nich gubiąc. Na przykład, dla wielu osób będących zwolennikami mądrości Wschodu idealnym wyjściem wydaje się zastosowanie zasad feng shui w architekturze, jednak czy słusznie?

Read More