Budownictwo, Nieruchomości 

Gdzie kupić mieszkanie? Na rynku wtórnym, czy pierwotnym?

Często osoby zamierzające kupić mieszkanie stają przed dylematem, czy kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego? Jest to trudna decyzja, gdyż źle podjęta może przysporzyć nie tylko rozczarowań, ale także kłopotów. Nie ma złotego środka przy tego typy wyborze. Zarówno mieszkania nowe jak te już eksploatowane mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Zwolennicy mieszkań z rynku pierwotnego podkreślają estetykę i nowoczesność budowanych bloków lub apartamentowców. Chcą się czuć dobrze nie tylko wewnątrz własnego mieszkania, ale także na korytarzu, przed windą lub na podwórku, zamkniętym obszarze osiedla. Miejsce postojowe, komórka lokatorska,…

Budownictwo, Nieruchomości 

Na co zwracać uwagę przy zakupie apartamentów?

„Czy zakup mieszkania przeznaczonego na wynajem krótkoterminowy to dobra decyzja biznesowa?” – trudno powiedzieć, ponieważ pytanie jest zbyt ogólne. Na poziom opłacalności każdej inwestycji wpływa szereg czynników, które należy drobiazgowo przeanalizować. Inwestorzy zainteresowani apartamentami inwestycyjnymi nad morzem z pewnością docenią wysoki potencjał PORTU-KRYNICA.

przedmiescie Budownictwo, Nieruchomości 

Rozrastające się przedmieścia nie wyludniły miast

Badając przeszłość możemy się dowiedzieć, jakie rzeczy kiedyś najbardziej zajmowały ludzi. I nawet jeśli dzisiaj wydają się nam one błahe, w danym czasie niekoniecznie musiały być tak postrzegane. Może być to na przykład wyludnianie się miast, nad którym pochylano się nieraz i próbowano analizować. Choć wszyscy dzisiaj wiemy, że ryzyko okazało się przesadzone i nie doszło do najgorszego, ludzie w tamtych czasach nie byli tego świadomi i dlatego nie powinniśmy ich wyśmiewać z powodu tamtych obaw.