Budownictwo, Nieruchomości 

Gdzie kupić mieszkanie? Na rynku wtórnym, czy pierwotnym?

Często osoby zamierzające kupić mieszkanie stają przed dylematem, czy kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego? Jest to trudna decyzja, gdyż źle podjęta może przysporzyć nie tylko rozczarowań, ale także kłopotów. Nie ma złotego środka przy tego typy wyborze. Zarówno mieszkania nowe jak te już eksploatowane mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Zwolennicy mieszkań z rynku pierwotnego podkreślają estetykę i nowoczesność budowanych bloków lub apartamentowców. Chcą się czuć dobrze nie tylko wewnątrz własnego mieszkania, ale także na korytarzu, przed windą lub na podwórku, zamkniętym obszarze osiedla. Miejsce postojowe, komórka lokatorska,…

Read More
Budownictwo, Nieruchomości 

Na co zwracać uwagę przy zakupie apartamentów?

„Czy zakup mieszkania przeznaczonego na wynajem krótkoterminowy to dobra decyzja biznesowa?” – trudno powiedzieć, ponieważ pytanie jest zbyt ogólne. Na poziom opłacalności każdej inwestycji wpływa szereg czynników, które należy drobiazgowo przeanalizować. Inwestorzy zainteresowani apartamentami inwestycyjnymi nad morzem z pewnością docenią wysoki potencjał PORTU-KRYNICA.

Read More
architekt Budownictwo, Nieruchomości 

Dawne i obecne style architektoniczne charakterystyczne dla regionów

Dzisiaj nie jest nam łatwo funkcjonować bez wielu rzeczy i rozwiązań i na ten przykład …… bez czegoś takiego jak styl charakterystyczny dla danego regionu jest już dla nas trudne do wyobrażenia. I nie ma w tym niczego dziwnego, jako że już w dawniejszych czasach był ważny, natomiast dzisiaj ten trend jeszcze bardziej się zintensyfikował.

Read More
przedmiescie Budownictwo, Nieruchomości 

Rozrastające się przedmieścia nie wyludniły miast

Badając przeszłość możemy się dowiedzieć, jakie rzeczy kiedyś najbardziej zajmowały ludzi. I nawet jeśli dzisiaj wydają się nam one błahe, w danym czasie niekoniecznie musiały być tak postrzegane. Może być to na przykład wyludnianie się miast, nad którym pochylano się nieraz i próbowano analizować. Choć wszyscy dzisiaj wiemy, że ryzyko okazało się przesadzone i nie doszło do najgorszego, ludzie w tamtych czasach nie byli tego świadomi i dlatego nie powinniśmy ich wyśmiewać z powodu tamtych obaw.

Read More