weterynarz Ogród, Przyroda, Zwierzęta 

Dobry gabinet stomatologiczny dla zwierząt – czyli jaki?

Czworonożni przyjaciele, tak samo, jak ludzie są narażeni na różnego typu choroby. Warto zatem budować świadomość tego, że pies, kot czy jakiekolwiek inne zwierzę wymaga regularnych wizyt u lekarza weterynarii w celach profilaktycznych, a tym bardziej, gdy zaobserwuje się niepokojące objawy. Dentysta jest szczególnie ważnym lekarzem dla zwierząt. Wiele chorób, których doświadczają zwierzęta, spowodowanych jest przez zaniedbanie ich uzębienia. Dlatego właśnie warto jest znaleźć dobrej jakości gabinet stomatologiczny dla zwierząt.

Read More
Wąż ogrodowy Ogród, Przyroda, Zwierzęta 

Jak wybrać wąż do podlewania ogrodu?

Od kilku lat wiele regionów Polski zmaga się z niedoborem ilości opadów. Spada także poziom wód gruntowych, a deszczówka w wielu przypadkach jest niezagospodarowywana właściwe. Stąd rośnie potrzeba regularnego podlewania ogrodu – zarówno dekoracyjnego, jak i warzywniaka. A to wiąże się z kosztami, do których zalicza się między innymi odpowiednia infrastruktura do podlewania. Często nie poświęcamy jej odpowiedniej uwagi, co wpływa na nierozważne wydatki. Przykładem może być nieodpowiednio dobrany wąż ogrodowy.

Read More
Ubranka dla mopsa Ogród, Przyroda, Zwierzęta 

5 cech, które powiny posiadać ubranka dla mopsa

Mopsy to psy bardzo wesołe i towarzyskie. Są bardzo pogodne,pełne życia i energii. Lubią towarzystwo zarówno osób starszych jak i małych dzieci,z którymi potrafią się także bawić. Dlatego też stały się jedną z najbardziej popularnych psich ras w naszym kraju. Jednak są to zwierzęta średnio odporne na warunki atmosferyczne. Ze względu na krótką sierść jaką mają,są bardziej narażone na przeziębienia,zwłaszcza w okresie jesienno zimowym,kiedy temperatury spadają coraz niżej. Ponadto psy tej rasy nie przepadają za deszczem i wilgocią. Dlatego też zanim wybierzemy się z nimi na spacer w chłodny i…

Read More