praca m Zdrowie, Medycyna 

Siedzący tryb życia – plaga naszych czasów

Od kilkudziesięciu lat tryb życia mieszkańców Zachodu ze stojącego zmienił się na siedzący. W związku z mechanizacją w przemyśle i rolnictwie malejąca liczba osób wykonuje fizyczną pracę. Częściej mamy do czynienia z wykonywaniem swoich zawodowych obowiązków na siedząco, przy komputerze, niekiedy nawet we własnym domu – możliwość, która jeszcze sto lat temu zarezerwowana była jedynie dla wybranych.

fun Zdrowie, Medycyna 

W trosce o dobre samopoczucie

Często odczuwasz dyskomfort po obfitym posiłku? Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak szybko jedzenie znika z twojego talerza? Przestań po prostu zaspokajać głód i zacznij delektować się każdym kęsem. Niewiele osób wie, jak ogromny wpływ na trawienie i przyswajanie witamin ma właściwa technika jedzenia. Nie zawsze to, co się je ma większe znaczenie.

Zdrowie, Medycyna 

Ból ucha w ciąży? Szybko do lekarza!

Kobieta w ciąży ze wszech miar pozostaje pod ścisłą ochroną i nie może sobie pozwolić na przechodzenie jakiejkolwiek infekcji, gdyż rozwijająca się w jej organizmie choroba może stanowić nie tylko zagrożenie dla niej samej, ale również i dla rosnącego w jej łonie dziecka.