kobiety Zdrowie, Medycyna 

Menopauza – czy musi to być trudny okres w życiu kobiety?

Mówi się, że kobieta dojrzała jest jak wino – im starsza, tym lepsza. Tylko że wiele pań uważa, iż po okresie przekwitania nie czeka ich już nic dobrego. Czy to prawda? Oczywiście, że nie. Klimakterium to tylko okres przejściowy, który może oznaczać jedynie korzystne zmiany w życiu. Wystarczy się tylko do nich w odpowiedni sposób przygotować.

Read More
zakola Zdrowie, Medycyna 

Zakola – skąd się biorą?

Powstawanie zakoli, stanowi zmorę wielu mężczyzn. Stanowią one bardzo krępujący kłopot, który doprowadza do frustracji, niemałych kompleksów, jak utraty pewności siebie. Nic zatem dziwnego, iż wielu panów zadaje sobie ważne pytanie, jak można z nimi walczyć. Czy istnieją na to jakieś domowe sposoby? Może lepszym wyborem, będzie udanie się do kliniki medycyny estetycznej? Poniżej podpowiemy, skąd się biorą zakola, czym są i po czym można je rozpoznać.

Read More
tradzik Zdrowie, Medycyna 

Dieta na trądzik różowaty

Proces leczenia trądziku jest długotrwały i najczęściej obejmuje leczenie farmakologiczne. Jednak należy pamiętać, że duże znaczenie ma to, co spożywamy, w jakich ilościach oraz jaki wpływ mają na stan naszej cery produkty, które jemy. Dlatego też odpowiednia i zbilansowana dieta może być sposobem na poprawienie wyglądu naszej twarzy, gdy borykamy się z problemem trądziku różowatego.

Read More
tradzik rozowaty Zdrowie, Medycyna 

Domowe sposoby na trądzik różowaty

Trądzik różowaty jest przewlekłym schorzeniem dotykającym zwłaszcza ludzi dorosłych. Objawy choroby pojawiają się na skórze twarzy i mają postać zaczerwienienia, pękania drobnych naczynek krwionośnych tzw. pajączków oraz grudek i krostek. Przyczyny choroby nie są do końca poznane, chociaż wiele czynników sprzyja jej powstawaniu. Leczenie trądziku różowatego może być prowadzone farmakologicznie, ale skuteczne są również domowe sposoby.

Read More
zdrowe jedzenie Zdrowie, Medycyna 

Zdrowe jedzenie, a wygląd. Dlaczego odpowiednia dieta jest ważna?

Chcąc dobrze i atrakcyjnie wyglądać, komfortowo się czuć, mieć energię do pracy, nauki, zabawy, dobrze odpoczywać – musimy podjąć odpowiednie działania. Jednym z nich jest zdrowe jedzenie. Ograniczenie cukru, soli, produktów smażonych czy takich, które są dość mocno przetworzone na pewno pozytywnie wpłynie na nasz organizm. Nie tylko będziemy trzymać odpowiednią wagę, ale również wszystkie nasze narządy po prostu będą funkcjonować w sposób prawidłowy.

Read More
ręka Zdrowie, Medycyna 

Zlikwiduj łupież pstry – leczenie domowymi sposobami

Łupież pstry to bardzo wstydliwa dolegliwość, która niejednokrotnie zmienia nasze życie w pasmo nieszczęść. Czujemy się fatalnie, nieatrakcyjnie. Nie dość, iż cierpi na tym zdrowie naszej skóry, to również odbija się to na naszym samopoczuciu, które ulega pogorszeniu. W leczeniu tego schorzenia stosuje się leki miejscowe, których zadaniem jest usunięcie martwej tkanki nie doprowadzając do rozprzestrzenienia się grzybicy. Stosuje się również leki doustne, które niestety mają niekorzystny wpływ na naszą wątrobę oraz szampony/produkty przeciwgrzybicze bez recepty. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, iż możemy wspomagać się łupież pstry domowe…

Read More
ręka Zdrowie, Medycyna 

Łupież pstry – objawy

Jedną z zaraźliwych chorób, która wpływa przede wszystkim na estetykę ciała jest łupież pstry. Objawy tej choroby to przede wszystkim pojawiające się na ciele plamy. Jak wygląda łupież pstry, a konkretnie plamy, które są oznaką choroby? Mogą one przybierać różne barwy, poczynając od koloru białego, jasno beżowego, a kończąc na różowawym. Objawy łupieżu pstrego mogą być widoczne także po opalaniu się na słońcu. Gdy łupież wystąpi na brzuchu to nie daje on objawów w postaci schodzącego naskórka.

Read More