zmarszczki Zdrowie, Medycyna 

Zmarszczki marionetki – przyczyny powstawania i usuwanie

Zmarszczki marionetki, nazywane często zmarszczkami smutku, pojawiają się na styku policzków i brody. To wyraźne oznaki starzenia się skóry. W wyniku ubytku kolagenu skóra twarzy zaczyna obwisać. To problem wielu kobiet, z których większość pragnie usunąć te nieestetyczne linie. Dowiedzmy się więc jakie są przyczyny powstawania linii marionetki i jak można je usunąć?

Read More
nuzeniec Zdrowie, Medycyna 

Nużeniec ludzki – leczenie ziołami jako domowy sposób kuracji

W przypadku pasożyta, jakim jest nużeniec ludzki, leczenie ziołami jest prostym, domowym sposobem, który wspiera leczenie farmakologiczne. Kuracja zawsze powinna być jednak kompleksowa i dopasowana do indywidualnego przypadku pacjenta, również w połączeniu z leczeniem konwencjonalnym. Zioła można stosować w postaci naparów do picia, jak i zewnętrznie, w formie płukanek do przecierania. W jaki sposób?

Read More
dym Zdrowie, Medycyna 

Czy łuszczyca swędzi?

Łuszczyca? Swędzenie to jedno z pierwszych skojarzeń. Łuszczyca to choroba skóry, która może pojawić się zarówno w wieku dziecięcym, jak i dojrzałym. Niezależnie od tego czy masz 10 czy 70 lat ta choroba poprzez działanie wielu czynników (głównie wewnętrznych) może stać się bliską tobie dolegliwością. Najbardziej charakterystycznym dla łuszczycy objawem jest pojawienie się ciemnych grudek, widocznie odgraniczonych od reszty skóry. Dłonie, stopy, kolana i łokcie – każde z tych miejsc może zostać pokryte nawarstwiającą się łuską. Taka sytuacja jest pierwszym i najważniejszym sygnałem pomagającym w rozpoznaniu, że jest to łuszczyca.…

Read More
dieta Zdrowie, Medycyna 

Jak zacząć przygotowania do zdrowego trybu życia?

Bardzo często osoby, które chcą coś szybko i pozytywnie zmienić w swoim życiu, stawiają na zdrowy tryb życia oraz oczywiście na to, aby przejść na dietę. Do tak słusznych decyzji trzeba się oczywiście bardzo dobrze przygotować i nie podejmować radykalnych działań z dnia na dzień. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty – nasz organizm, a także umysł w dużo mniejszym stopniu tolerują rewolucję, dużo lepiej natomiast podchodzą do ewolucji działań. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego dietetyka, który sprawdzi nasze potrzeby i zaproponuje odpowiednie działania.

Read More
Zdrowie, Medycyna 

Suplementacja w ciąży – co jest ważne?

Ciąża to nie lada wyczyn dla organizmu przyszłej mamy. Podczas ciąży zmienia się zapotrzebowanie organizmu przyszłej mamy na energię oraz określone składniki odżywcze, które są kluczowe dla prawidłowego rozwoju płodu. Zdrowa, różnorodna dieta to podstawa, niestety nie zawsze jest tak, że w pełni pokryje ona zapotrzebowanie na to, co niezbędne. Dlatego w tym wymagającym okresie warto rozważyć stosowną suplementację.

Read More
kobiety Zdrowie, Medycyna 

Menopauza – czy musi to być trudny okres w życiu kobiety?

Mówi się, że kobieta dojrzała jest jak wino – im starsza, tym lepsza. Tylko że wiele pań uważa, iż po okresie przekwitania nie czeka ich już nic dobrego. Czy to prawda? Oczywiście, że nie. Klimakterium to tylko okres przejściowy, który może oznaczać jedynie korzystne zmiany w życiu. Wystarczy się tylko do nich w odpowiedni sposób przygotować.

Read More