Motoryzacja, Transport 

Odzyskanie prawa jazdy utraconego za wykroczenie z art. 87 § 1 kw

Dopuszczalny limit alkoholu we krwi kierowcy, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, wynosi 0,2 promila. W przypadku, gdy stężenie alkoholu we krwi kierowcy przekracza 0,5 promila, mówimy o stanie nietrzeźwości. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem z art. 178a § 1 kk ,za które grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do 2 lat. Jeśli zawartość alkoholu w organizmie kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila, to oznacza, że kierowca znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem z…

Read More
Motoryzacja, Transport 

Jak bezpiecznie transportować szkło?

Transport szkła zawsze niesie ze sobą duże ryzyko uszkodzenia. Aby nie stracić cennej zawartości, producenci kartonów dbają także o odpowiednie wypełniacze i specjalne oznakowanie na opakowaniach kartonowych. Bezpieczny transport szkła jest możliwy dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów w opakowaniach oraz starannemu zaplanowaniu spedycji. Do tego celu służą kartonowe pudełka z tektury falistej i wypełnienia z różnych materiałów.

Read More
jazda p[op alkoholu - warunkowe umorzenie Motoryzacja, Transport 

Jazda po alkoholu – warunkowe umorzenie postępowania

W sprawie o jazdę po alkoholu prokurator może zaproponować podejrzanemu dobrowolne poddanie się karze i skazanie bez przeprowadzania rozprawy. Zgodnie z art. 335 § 1 kk, prokurator może przesłać do sądu wniosek o o wydanie na posiedzeniu wyroku skazującego i orzeczenie uzgodnionych z oskarżonym kar lub innych środków przewidzianych za zarzucany mu występek zamiast aktu oskarżenia, jeżeli oskarżony przyznaje się do winy, a w świetle jego wyjaśnień okoliczności popełnienia przestępstwa i wina nie budzą wątpliwości, a postawa oskarżonego wskazuje, że cele postępowania zostaną osiągnięte. Prokurator może również dołączyć taki wniosek…

Read More
Motoryzacja, Transport 

Czy warto kupić auto bez klimatyzacji?

W czasie chłodów wielu z nas marzy o upale. Każde ciepło wydaje się być atrakcyjną alternatywą dla porannego skrobania szyb. Kupując samochód zimą może się więc zdarzyć, że przymkniemy oko na niektóre z niedogodności, które odczujemy dopiero latem. Myślenie o klimatyzacji samochodowej, która z zasady jest układem chłodzącym, może wydawać się zbędne. Lepiej jednak nie bagatelizować tematu i przypomnieć sobie jak ważna w upalne dni jest auto klimatyzacja Poznań, Warszawa czy Suwałki – nasze miejsce zamieszkania nie stanowi tu istotnej różnicy.

Read More
Motoryzacja, Transport 

Wymiana opon w Poznaniu. Samemu czy u wulkanizatora?

Opon zimowe na zimę, opony letnie na lato – takie słowa usłyszymy od każdego wulkanizatora w Poznaniu i każdym innym polskim mieście. Sezonowa wymiana opon niezależnie od miejsca zawsze rodzi koszty. Im większe felgi tym cena za wymianę opon większa. Czy w dobie setek konkurujących ze sobą zakładów wulkanizacyjnych w Poznaniu nadal warto oszczędzać i samemu wymieniać opony? Jeśli zdecydujemy się zapłacić to czy z tego typu usługi lepiej zdecydować się w centrum miasta czy na jego obrzeżach?

Read More