alkomat Motoryzacja, Transport 

Zakup własnego alkomatu. Czy to dobry pomysł?

Jeżeli ciągle zastanawiasz się na tym czy kupić swoje własne urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu w organizmie to jest zdecydowanie ten moment. Nie zwlekaj więc, okres przedświąteczny obfituje w różnego rodzaju okazje, aby wypić co nie co z rodziną czy ze znajomymi. W takiej sytuacji nie warto ryzykować i nie dopuścić, aby ktoś pod wpływem alkoholu popełnił taki błąd jak np. jazda pod wpływem co może narobić wiele problemów.

Read More
Motoryzacja, Transport 

Jak wybrać zimowy płyn do spryskiwaczy?

Wybierając zimowy płyn do spryskiwaczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Znaczenie ma zarówno niska temperatura, jak i łagodny zapach preparatu. Okazuje się jednak, że nie wszyscy producenci są w stanie to połączyć. Zimowy płyn do spryskiwaczy – analiza składu Niektórzy próbują zastępować zimowy płyn do spryskiwaczy wodą lub wodą z alkoholem. Jednak oryginalny płyn ma niewiele wspólnego z wodą. Znajduje się w nim: Skażony etanol, dzięki któremu płyn nie zamarza w niskiej temperaturze. Warto wybierać preparaty, o temperaturze zamarzania nie mniejszej, niż 20 stopni Celsjusza, Izopropanol – to…

Read More
dakar 2021 Motoryzacja, Transport 

Dakar 2021 – jak poszło polskim kierowcom?

Kolejna, 43. edycja Rajdu Dakar przeszła do historii. Jest to zatem idealny moment na podsumowanie występu polskich kierowców, którzy na saudyjskich pustyniach odgrywali jedne z pierwszoplanowych ról. Zwycięstwa co prawda się nie doczekaliśmy, ale polskie załogi uplasowały się w ścisłych czołówkach m.in. kategorii samochodów czy quadów. Zatem jak prezentuje się końcowa klasyfikacja 43. Rajdu Dakar?

Read More
samochod elektryczny Motoryzacja, Transport 

Samochód elektryczny – jakie korzyści wynikają z jego użytkowania?

Samochody z napędem elektrycznym jeszcze do niedawna uznawane były za luksusowe i zarezerwowane tylko dla wybranych, a to wszystko za sprawą swoich dość wygórowanych cen rynkowych. Jednak wraz z rozwojem elektromobilności, auta zasilane prądem stały się zdecydowanie bardziej przystępne dla przeciętnego użytkownika, co jeszcze 10 lat temu wydawało się abstrakcją. Posiadanie samochodu elektrycznego niesie ze sobą szereg korzyści i to nie tylko pod względem finansowym.

Read More
legalizacja tachografu Motoryzacja, Transport 

Legalizacja tachografu – na czym polega i dlaczego jest ważna?

Każdy przedsiębiorca działający w branży takiej jak transport drogowy musi pamiętać o tak ważnym elemencie jakim jest legalizacja tachografu. Chodzi o kalibrowanie urządzenia w ciężarówce pod kątem zgodności z wymaganiami ustaleń Komisji Europejskiej. Dlatego zawsze wykwalifikowani instalatorzy powinni podejmować się instalowania, kalibrowania oraz serwisowania tachografów.

Read More
Motoryzacja, Transport 

Odzyskanie prawa jazdy utraconego za wykroczenie z art. 87 § 1 kw

Dopuszczalny limit alkoholu we krwi kierowcy, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, wynosi 0,2 promila. W przypadku, gdy stężenie alkoholu we krwi kierowcy przekracza 0,5 promila, mówimy o stanie nietrzeźwości. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem z art. 178a § 1 kk ,za które grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do 2 lat. Jeśli zawartość alkoholu w organizmie kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila, to oznacza, że kierowca znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem z…

Read More
Motoryzacja, Transport 

Jak bezpiecznie transportować szkło?

Transport szkła zawsze niesie ze sobą duże ryzyko uszkodzenia. Aby nie stracić cennej zawartości, producenci kartonów dbają także o odpowiednie wypełniacze i specjalne oznakowanie na opakowaniach kartonowych. Bezpieczny transport szkła jest możliwy dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów w opakowaniach oraz starannemu zaplanowaniu spedycji. Do tego celu służą kartonowe pudełka z tektury falistej i wypełnienia z różnych materiałów.

Read More
jazda p[op alkoholu - warunkowe umorzenie Motoryzacja, Transport 

Jazda po alkoholu – warunkowe umorzenie postępowania

W sprawie o jazdę po alkoholu prokurator może zaproponować podejrzanemu dobrowolne poddanie się karze i skazanie bez przeprowadzania rozprawy. Zgodnie z art. 335 § 1 kk, prokurator może przesłać do sądu wniosek o o wydanie na posiedzeniu wyroku skazującego i orzeczenie uzgodnionych z oskarżonym kar lub innych środków przewidzianych za zarzucany mu występek zamiast aktu oskarżenia, jeżeli oskarżony przyznaje się do winy, a w świetle jego wyjaśnień okoliczności popełnienia przestępstwa i wina nie budzą wątpliwości, a postawa oskarżonego wskazuje, że cele postępowania zostaną osiągnięte. Prokurator może również dołączyć taki wniosek…

Read More
Motoryzacja, Transport 

Czy warto kupić auto bez klimatyzacji?

W czasie chłodów wielu z nas marzy o upale. Każde ciepło wydaje się być atrakcyjną alternatywą dla porannego skrobania szyb. Kupując samochód zimą może się więc zdarzyć, że przymkniemy oko na niektóre z niedogodności, które odczujemy dopiero latem. Myślenie o klimatyzacji samochodowej, która z zasady jest układem chłodzącym, może wydawać się zbędne. Lepiej jednak nie bagatelizować tematu i przypomnieć sobie jak ważna w upalne dni jest auto klimatyzacja Poznań, Warszawa czy Suwałki – nasze miejsce zamieszkania nie stanowi tu istotnej różnicy.

Read More