Biznes, Ekonomia Kultura, Muzyka, Film, Sztuka, Fotografia 

Co daje fotografia produktowa w biznesie?

Fotografia produktowa, nazywana również fotografią reklamową jest wręcz już nieodzownym elementem każdego biznesu, którego właściciel wie, że aby coś uzyskać to musi zająć się skutecznym przekazem. Zwłaszcza dotyczy to branż wysoce konkurencyjnych. Zdjęcia wykonywane z przeznaczeniem sprzedaży prezentują dany produkt jako korzystny, równocześnie uwypuklając najważniejsze informacje na jego temat.

Read More
Gry planszowe Biznes, Ekonomia Hobby, Zabawa, Rozrywka, Gry 

Gry planszowe jako gadżet reklamowy

Nie od dzisiaj wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu. Należy jednak pamiętać o tym, że nie zawsze ów mechanizm jest skuteczny. Kluczem jest odpowiedni wiedza, znajomość narzędzi oraz przede wszystkim kreatywność.  Zwykły długopis z logo czy pendrive to już za mało, a skuteczna reklama wymaga ciekawszych, dla potencjalnego klienta, gadżetów reklamowych. Jakich? Mogą nimi być chociażby gry planszowe. 

Read More
Artykuł Filipa Aryanowicza Biznes, Ekonomia Praca 

Filip Aryanowicz o różnicach pomiędzy leasingiem pracowników, a outsourcingiem

Wiele polskich przedsiębiorstw cierpi na niedobór pracowników lub w najbliższym czasie będzie musiało zmierzyć się z tego typu problemem. Rozwiązaniem jest zatrudnienie Ukraińców. Coraz częściej zatrudniani są również pracownicy ze Wschodu innych narodowości – np. pracownicy z Azji. Filip Aryanowicz, wiceprezes agencji Bisar pomaga nam wyjaśnić, czym różni się leasing pracowników od outsourcingu pracowników. Podstawowe różnice między leasingiem pracowników a outsourcingiem pracowników Pracownicy ze Wschodu najczęściej zatrudniani są w oparciu o leasing i outsourcing. Filip Aryanowicz dodaje, że obie te formy zatrudnienia Ukraińców i pracowników z Azji są bardzo popularne…

Read More
biznes Biznes, Ekonomia 

Autorytety w biznesie

Posiadanie autorytetu czy mentora w biznesie jest ważne. Nie musi to być osoba, którą znamy bezpośrednio, ale ktoś kto osiągnął w życiu to, co my chcemy osiągnąć. Jego doświadczenie i wiedza będą stanowić pewien fundament dla naszego działania. Można osiągnąć wszystko, co osiągnął już ktoś innym. Trzeba jednak wiele wytrwałości i pokory, aby się od niego uczyć.

Read More
zloto Biznes, Ekonomia 

Oddawanie rzeczy do lombardu

Dla osób, które są zadłużone lub nagle potrzebują jakiejś kwoty pieniędzy dobrym rozwiązaniem jest oddawanie rzeczy do lombardu. W lombardach prowadzony jest skup złota, biżuterii, zegarków, dzieł sztuki i innych cennych przedmiotów, a także konsoli do gier, telewizorów, odkurzaczy i różnych narzędzi potrzebnych w domu. Klienci mogą nawet znaleźć w lombardach nowe laptopy, telewizory plazmowe i kosiarki do trawy.

Read More
praca mała firma Biznes, Ekonomia 

Umiejętność przekwalifikowania się

Umiejętność przekwalifikowania się jest w dzisiejszych czasach jedną z najważniejszych umiejętności jakie powinien posiadać młody człowiek. Dzisiaj nie ma gwarancji zatrudnienia. Nie można mieć pewności, że duża sieć handlowa nagle nie zbankrutuje i nie padnie. Wielokrotnie się słyszy, że nagle wielka sieć biur turystycznych ogłosiła bankructwo i jej klienci nie mają gdzie spędzić wakacji za które zapłacili, a nawet nie mają jak wrócić do kraju. Zostają zmuszeni do nocowania na lotnisku.

Read More
kredyt Biznes, Ekonomia 

Wybór pożyczki czy kredytu

Z wyborem pożyczki nie należy się śpieszyć, zwłaszcza, kiedy chodzi o większą kwotę. Ważne jest dobre przemyślenie wyboru. Szybkie decyzje w zakresie finansów często są błędne i przysparzają wielu problemów. Jeśli wiesz, że będziesz w przyszłości potrzebował większej gotówki, najlepiej zacznij zwyczajnie oszczędzać mniejsze kwoty. Jeśli jednak trzeba pieniędzy na nieprzewidziany wydatek, to należy dwa czy nawet trzy razy się zastanowić, zanim się cokolwiek podpisze.

Read More