Artykuł Filipa Aryanowicza Biznes, Ekonomia Praca 

Filip Aryanowicz o różnicach pomiędzy leasingiem pracowników, a outsourcingiem

Wiele polskich przedsiębiorstw cierpi na niedobór pracowników lub w najbliższym czasie będzie musiało zmierzyć się z tego typu problemem. Rozwiązaniem jest zatrudnienie Ukraińców. Coraz częściej zatrudniani są również pracownicy ze Wschodu innych narodowości – np. pracownicy z Azji. Filip Aryanowicz, wiceprezes agencji Bisar pomaga nam wyjaśnić, czym różni się leasing pracowników od outsourcingu pracowników. Podstawowe różnice między leasingiem pracowników a outsourcingiem pracowników Pracownicy ze Wschodu najczęściej zatrudniani są w oparciu o leasing i outsourcing. Filip Aryanowicz dodaje, że obie te formy zatrudnienia Ukraińców i pracowników z Azji są bardzo popularne…

biznes Biznes, Ekonomia 

Autorytety w biznesie

Posiadanie autorytetu czy mentora w biznesie jest ważne. Nie musi to być osoba, którą znamy bezpośrednio, ale ktoś kto osiągnął w życiu to, co my chcemy osiągnąć. Jego doświadczenie i wiedza będą stanowić pewien fundament dla naszego działania. Można osiągnąć wszystko, co osiągnął już ktoś innym. Trzeba jednak wiele wytrwałości i pokory, aby się od niego uczyć.

zloto Biznes, Ekonomia 

Oddawanie rzeczy do lombardu

Dla osób, które są zadłużone lub nagle potrzebują jakiejś kwoty pieniędzy dobrym rozwiązaniem jest oddawanie rzeczy do lombardu. W lombardach prowadzony jest skup złota, biżuterii, zegarków, dzieł sztuki i innych cennych przedmiotów, a także konsoli do gier, telewizorów, odkurzaczy i różnych narzędzi potrzebnych w domu. Klienci mogą nawet znaleźć w lombardach nowe laptopy, telewizory plazmowe i kosiarki do trawy.

praca mała firma Biznes, Ekonomia 

Umiejętność przekwalifikowania się

Umiejętność przekwalifikowania się jest w dzisiejszych czasach jedną z najważniejszych umiejętności jakie powinien posiadać młody człowiek. Dzisiaj nie ma gwarancji zatrudnienia. Nie można mieć pewności, że duża sieć handlowa nagle nie zbankrutuje i nie padnie. Wielokrotnie się słyszy, że nagle wielka sieć biur turystycznych ogłosiła bankructwo i jej klienci nie mają gdzie spędzić wakacji za które zapłacili, a nawet nie mają jak wrócić do kraju. Zostają zmuszeni do nocowania na lotnisku.

kredyt Biznes, Ekonomia 

Wybór pożyczki czy kredytu

Z wyborem pożyczki nie należy się śpieszyć, zwłaszcza, kiedy chodzi o większą kwotę. Ważne jest dobre przemyślenie wyboru. Szybkie decyzje w zakresie finansów często są błędne i przysparzają wielu problemów. Jeśli wiesz, że będziesz w przyszłości potrzebował większej gotówki, najlepiej zacznij zwyczajnie oszczędzać mniejsze kwoty. Jeśli jednak trzeba pieniędzy na nieprzewidziany wydatek, to należy dwa czy nawet trzy razy się zastanowić, zanim się cokolwiek podpisze.