organizacja koncertuKultura, Muzyka, Film, Sztuka, Fotografia 

Organizacja koncertów rockowych – od czego zacząć?

Organizacja koncertów rockowych to nie lada wyzwanie dla większości firm, które zajmują się takimi przedsięwzięciami. Jeśli chcemy sprawnie przeprowadzić wszelkie formalności związane z imprezą muzyczną, musimy pamiętać o wielu ważnych kwestiach, bez których wydarzenie może okazać się fiaskiem. Od czego więc zacząć organizację koncertów rockowych? Podpowiadamy.

Organizacja koncertów rockowych a koszty

Na samym początku procesu organizacji koncertu warto zastanowić się, czy wydarzenie będzie podlegać ustawie o organizacji imprez masowych. Tego typu forma niesie ze sobą specjalne wymagania, a także obowiązki, które organizator musi spełnić. Przede wszystkim zorganizowanie koncertu wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi. W przypadku dużych imprez podstawowy koszt stanowi wynagrodzenie muzyków, wynajęcie sali lub w przypadku koncertów plenerowych – budowa sceny. Istotne jest także zaplecze sanitarne, oświetlenie oraz nagłośnienie.

Organizacja koncertów rockowych w Poznaniu obejmuje również sprzedaż biletów. Ważna jest również rola sponsorów, którzy w zamian za promocję w czasie wydarzenia przekazują na jego poczet określoną sumę. W praktyce oznacza to wykorzystywanie logotypów do graficznego oznakowania imprezy, możliwość rozstawienia stoiska lub podziękowanie ze sceny.

Koncert rockowy w klubie czy w plenerze?

Początek planowania organizacji koncertu rockowego to także wybór czasu oraz miejsca. Polska z racji swojego położenia geograficznego, znajduje się w umiarkowanej strefie klimatycznej. Oznacza to, że mogą występować spore wahania pogody, która może pokrzyżować plany organizatorów dużych koncertów plenerowych. Z drugiej strony tego typu imprezy przyciągają największych artystów, a razem z nimi najszersze tłumy uczestników.

Koncert plenerowy ma największe szanse powodzenia późną wiosną bądź latem, ponieważ wtedy aura bywa najbardziej łaskawa. Z kolei impreza klubowa pozwoli na uniknięcie przykrych niespodzianek w postaci braku miejsca na organizację. Wcześniejsza rezerwacja pozwala mieć spokojną głowę i dobre warunki wewnątrz pomieszczenia.

Zobacz także

Leave a Comment