zwiazek partnerkiSeks, erotyka 

Związek partnerki – jak go stworzyć?

Wszystkie romantyczne związki przechodzą przez wzloty i upadki i wszystkie one wymagają pracy, zaangażowania i chęci dostosowania się i zmiany wraz z partnerem. Niezależnie od tego, czy Wasz związek jest dopiero na początku drogi, czy jednak Wasza relacja jest już bardziej dojrzała – zadbajcie o komunikację. Rozmowa, poznanie własnych potrzeb, wzajemne zaufanie szacunek to filary, które sprawiają, że Wasz związek ma szansę przetrwać, nawet ciężkie chwile.

Jak stworzyć udany związek?

Każdy związek jest unikalny, a ludzie łączą się w pary z wielu różnych powodów. Ważne, aby już na samym początku określić swoje potrzeby i poznać wymagania partnera. To pozwoli już na wstępnie uniknąć nieporozumień, które mogą wynikać z braku komunikacji w związku.

Każdy z was sprawia, że druga osoba czuje się kochana i emocjonalnie spełniona. Jest różnica między byciem kochanym a czuciem się kochanym. Gdy czujesz się kochany, czujesz się akceptowany i doceniany przez partnera, tak jakby ktoś naprawdę cię rozumiał. W niektórych związkach, relacja ta nie przebiega prawidłowo, co powoduje konflikty. Często wynika to z niezrozumienia siebie nawzajem.

Zakochanie a poważny związek

Dla większości ludzi zakochanie się zwykle wydaje się po prostu zdarzać. To pozostanie w miłości – lub zachowanie tego doświadczenia „zakochania” – wymaga zaangażowania i pracy. Jednak biorąc pod uwagę nagrody, warto podjąć ten wysiłek. Zdrowy, bezpieczny związek romantyczny może służyć jako stałe źródło wsparcia i szczęścia w Twoim życiu, w dobrych i złych czasach, wzmacniając wszystkie aspekty Twojego samopoczucia. Jeśli już dziś zaangażujesz się w wartościową dla Ciebie relację, może ona zaowocować w przyszłości, prawdziwie stałym związkiem i osobą, na którą będziesz mogła liczyć w każdej chwili Twojego życia.

Dbajcie o związek nieprzerwanie

Jak podkreślają specjaliści, wiele par skupia się na związku dopiero wówczas, gdy dzieje się coś niedobrego, dostrzegamy problemy w naszej relacji. Często okazać się może, że jest już za późno. Gdy problemy zostają rozwiązane, kierujemy powtórnie swoją uwagę na karierę, dzieci czy inne aspekty naszego życia.

Relacja, o którą dbamy może owocować. Jeśli obydwoje staracie się ją pielęgnować, dbacie o siebie nawzajem, wspierajcie się w codziennych trudach, Wasz związek może okazać się prawdziwą ostoją, nawet gdy inne sfery życia ulega nieodwracalnym zmianom.

Pamiętajcie, że kluczem do zdrowej, trwałej relacji jest także seks. Jeśli w Waszej sypialni niewiele się dzieje – sytuacja ta może przełożyć się na ogólny stan Waszej relacji. Warto wprowadzić do sypialni coś, co odmieni Wasze seksualne kontakty – doskonałą propozycja są wibratory analne.

Wspólnie spędzany czas kluczem do trwałego związku

Zakochujecie się patrząc na siebie i słuchając siebie nawzajem. Jeśli nadal będziecie patrzeć i słuchać się w ten sam uważny sposób, możecie podtrzymać doświadczenie zakochania w dłuższej perspektywie. Prawdopodobnie masz miłe wspomnienia z czasów, gdy po raz pierwszy umawiałeś się z ukochaną osobą. Wszystko wydawało się nowe i ekscytujące, a Ty prawdopodobnie spędzałeś godziny na wspólnych rozmowach lub wymyślaniu nowych, ekscytujących rzeczy do wypróbowania. Jednak z biegiem czasu, wymagania związane z pracą, rodziną, innymi obowiązkami i potrzebą posiadania czasu dla siebie mogą sprawić, że trudniej będzie znaleźć czas dla siebie.

Zatrzymacie się na chwilę

Wiele par odkrywa, że kontakt twarzą w twarz z początków ich randek jest stopniowo zastępowany przez pospieszne teksty, e-maile i komunikatory. Choć komunikacja cyfrowa jest świetna do niektórych celów, nie wpływa pozytywnie na mózg i układ nerwowy w taki sam sposób, jak komunikacja twarzą w twarz. Wysyłanie SMS-ów lub wiadomości głosowych do partnera mówiących „kocham cię” jest świetne, ale jeśli rzadko na niego patrzysz lub masz czas, by usiąść razem, nadal będzie czuł, że go nie rozumiesz lub nie doceniasz. I staniecie się bardziej zdystansowani lub odłączeni jako para. Emocjonalne wskazówki, których oboje potrzebujecie, aby czuć się kochani, można przekazać tylko osobiście, więc bez względu na to, jak bardzo życie jest zajęte, ważne jest, aby wygospodarować czas na wspólne spędzanie czasu.

Zobacz także

Leave a Comment