fotowoltaikaBudownictwo, Nieruchomości 

Co brać pod uwagę przy wyborze paneli fotowoltaicznych?

Panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem zarówno wśród inwestorów planujących budowę domu, jak również posiadaczy własnego domu. Mogą także być zamontowane na gospodarstwach, dachach firm czy też na gruncie. To rozwiązanie bardzo korzystne zarówno ze względów ekonomicznych, jak również związanych z ochroną środowiska naturalnego. Czym się kierować przy ich wyborze, co brać pod uwagę? Podpowiadamy.

Wybór paneli fotowoltaicznych – przede wszystkim moc

Na początku drogi z wyborem paneli fotowoltaicznych powinniśmy postawić przede wszystkim na ich wysoką jakość. Ta gwarantuje nam ich długotrwałe użytkowanie, co w praktyce oznacza także duże oszczędności zainwestowanych w nie środków. Nie bez znaczenia pozostaje także zmniejszenie kosztów za zużycie energii elektrycznej. Ważne jest też to, że kupując dobrej klasy panele, od sprawdzonego producenta obecnego na rynku od wielu lat, w tym takiego jak ten: https://hymon.pl/ możemy się spodziewać przede wszystkim dużego wyboru, świetnej klasy paneli, jak również fachowego doradztwa. To bardzo ważne, w końcu z założenia jest to inwestycja na lata.

Jak dobrać panele fotowoltaiczne

Dobór paneli fotowoltaicznych, w tym także https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-zachodniopomorskie/ powinien być uwarunkowany przede wszystkim zwróceniem obok ich dobrej jakości także mocą. To właśnie uzależnia to czy będą one w pełni mogły wpisywać się w stawiane im role. Taką należy już ustalić na etapie planowania inwestycji – poznać zapotrzebowanie energetyczne danego budynku. Innej mocy wymaga dom, który już powstał, natomiast innej ten, który dopiero jest w budowie. Jeśli chcemy ją oszacować, to warto przyjąć, że system fotowoltaiczny o mocy 1 kWp jest w stanie wyprodukować około 1000 kWh energii.

Zobacz także: https://wimet.com.pl/co-robic-aby-wydluzyc-zywotnosc-paneli-fotowoltaicznych/

Bardzo ważne jest także to, jaką sprawnością charakteryzują się dane panele. Istotne jest działanie producenta, aby w panelach, takich też jak https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/ wykorzystano najnowsze rozwiązania systemowe, jak również pod względem technologii. Sprawdźmy także gwarancję producenta i jej długość. Zazwyczaj mowa o przedziale od 10 do 25 lat.

Kolejna istotna kwestia to także trwałość. Musimy mieć na uwadze to, że nawet najlepszej klasy systemy fotowoltaiczne tracą na niej po upływie gwarancji producenta, niemniej jednak nie oznacza to, że będą one działały w zdecydowanie gorszy sposób. Koniecznie uważajmy także na powstałe na nich zabrudzenia. Wszelkiego rodzaju kurz, pył, piasek czy mech bardzo negatywnie wpływa na jakość paneli, stąd też warto zadbać ich sukcesywne czyszczenie. W praktyce oznacza to, że albo powierzymy je profesjonalistom, albo także będziemy mieli możliwość skorzystania z usług producenta – wielu z nich zawiera taki zapis w umowie, że to oni mają świadczyć tego typu usługi, a jeśli nie, to gwarancja na system po prostu przestaje już obowiązywać.

Zobacz także

One Thought to “Co brać pod uwagę przy wyborze paneli fotowoltaicznych?”

Leave a Comment