Jak zwiększyć libido – naturalne sposoby na zwiększenie ochoty na seksSeks, erotyka 

Jak zwiększyć libido – naturalne sposoby na zwiększenie ochoty na seks

Spadek libido bardzo często jest problemem kobiet. Częściej dotyczy kobiet, niż mężczyzn, ponieważ na ich seksualność wpływa układ hormonalny. Istnieje jednak wiele sposobów na to, by zwiększyć libido i zadbać o to, by częściej mieć ochotę na seks. To proste i sprawdzone sposoby, które działają na kobiety w każdym wieku. Warto jednak wiedzieć, że do całkowitego pozbycia się spadków libido, należy poznać przyczynę problemu.

Czym może być spowodowany spadek libido?

Wiele kobiet zastanawia się, dlaczego tak często pojawia się u nich brak chęci na seks. Przyczyn tego może być wiele. Jednym z nich jest przemęczenie i stres. Jeżeli masz za dużo na głowie, to koniecznie pamiętaj o sobie. Musisz w ciągu dnia znaleźć parę chwil tylko dla siebie, by mieć szansę na zrelaksowanie się i odpoczynek. Jest to bardzo ważne, ponieważ bez tego trudno będzie Ci znaleźć energię i chęć do zbliżeń cielesnych ze swoim partnerem. Negatywnie na libido może działać dieta, która jest ciężkostrawna i sprawia, że czujesz się ociężała i masz problemy z wzdęciami. Jeżeli chcesz czuć się młodo i seksownie, to zadbaj o to, by Twoja dieta była bogata w składniki odżywcze, które przyśpieszają metabolizm i dbają o prawidłową pracę układu trawiennego.

Witaminy i minerały na zwiększenie libido

Jeżeli Twoje libido znacząco spadło, a zmiana nawyków żywieniowych, czy trybu życia nic nie zmieniła, to może być znak, że w Twoim organizmie brakuje cennych składników odżywczych, które mają wpływ na pracę układ hormonalnego, a także układ rozrodczy. Kobiety mające problemy z libido powinny sięgnąć po witaminę E, która zwana jest również składnikiem miłości i płodności. Poprawia ona funkcjonowanie układu rozrodczego i przygotowuje ciało do ciąży. Kolejnym składnikiem, którego nie można zabraknąć, by mieć ochotę na seks, jest cynk, który dba o prawidłową pracę układu nerwowego, a co więcej reguluje pracę układu hormonalnego.

Afrodyzjaki w Twojej kuchni na zwiększenie ochoty na seks

Jeżeli planujecie wspólny wieczór we dwoje, który ma zakończyć się ognistym seksem, to koniecznie zadbajcie o to, by na stole pojawiły się afrodyzjaki. Doskonale sprawdzi się lampka wina – jednak nie zaleca się picia dużej dawki alkoholu przed seksem, ponieważ zmniejsza on wrażliwość doznań. Na stole powinny pojawić się truskawki, czekolada, czerwone mięso, ostrygi, a także szparagi.

Stosując się do tych zasad możesz sprawić, że szybko wróci Ci ochota na seks, dzięki czemu więcej wolnego czasu będziecie spędzać w łóżku na igraszkach.

Zobacz także

Leave a Comment