kobietaSeks, erotyka 

Seks kobiet po 50-tce ?

Uprawianie seksu jest super i to w każdym wieku. Po 50-tce również. Nie myślcie sobie, że to nie wypada, że to nie zdrowo… – wręcz przeciwnie.

Jednak kiedy jesteś po 50-tce a co za tym idzie – po menopauzie nie wszystko będzie wyglądało tak jak do tej pory. Seks po okresie przekwitania może zaskoczyć – i to nie tylko na tle fizycznym ale psychicznym również, a nawet emocjonalnym! To jednak nadal może być bardzo satysfakcjonujący seks i seksuolodzy nie mają co do tego żadnych wątpliwości! Może wasz sek po 50 tym roku życia nie będzie wyglądał jak filmy erotyczne – co zresztą sami zauważycie, kiedy złapie Was zadyszka albo będziecie musieli sobie odpocząć… Ale w seksie o to też chodzi, prawda? Ma być przyjemnie i zabawnie! Macie być sobą!

Co zmieni się w seksie po 50tce u kobiet?

1.Suchość pochwy. O ironio! Menopauza sprawia, że jesteś mokra za dnia, spocona w nocy… jesteś mokra wszędzie – poza TYM miejscem. To objaw każdej kobiety która jest w okresie menopauzy, ale to nie znaczy, że macie rezygnować z przyjemności jaką daje wam seks. Wszystko związane jest z mniejszą produkcją estrogenu i oczywiście o ile nie macie na to wpływu, możecie mieć wpływ na to by Wasza pochwa jednak była mokra a dzięki temu – seks dużo przyjemniejszy. Sam seks, a konkretniej – jego częstotliwość stymuluje przepływ krwi w miednicy co prowadzi do zwiększenia wilgotności – ponad to, na rynku istnieje wiele środków nawilżających bez recepty, o różnej konsystencji, zapachu, smaku… 😉 wybierz ten odpowiedni dla siebie i ciesz się seksem!

2.Niskie libido – W okresie okołomenopauzalnym dużo kobiet ma wysoki poziom testosteronu, a co za tym idzie – ich libido jest naprawdę na wysokim poziomie. Dlaczego u Ciebie jest odwrotnie? Nie wściekaj się, to się zdarza, a zresztą, nie myśl sobie, że tak już teraz będzie i zostanie. Zacznij od swojej głowy – to od niej zaczyna się seks. „W tym wieku to mi już nie wypada”, „Sucha jestem, co sobie mąż pomyśli jak sięgnę po żel intymny…” – no jak takie myśli masz w głowie to faktycznie – odpuść. Jeśli jednak wciąż uważasz, że jesteś seksowna, masz ochotę na seks i wiesz, że zadowolisz partnera – działaj! Ciesz się!

3.Kolejną ważną kwestią jest pewność siebie! Kluczem jest to by robić rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność, które sprawiają, że czujesz się zdrowo. Twoje zmieniające się ciało może mieć wpływ na to jak zaczniesz postrzegać swoją seksualność, zadbaj więc o to, by ten proces opóźnić i zawsze wyglądać seksownie! Kiedy czujesz się seksownie to tak właśnie wyglądasz!

4.Pomyśl o tym, że masz teraz więcej czasu dla siebie i swojego partnera. Dzieci opuściły już gniazdko, nie musicie wszędzie się spieszyć, trochę obowiązków spadło Wam z barków, może to dobry czas by zająć się sobą? Mimo menopauzy i mimo „dorosłego wieku”. To nie tak, że „nie wypada” – wręcz przeciwnie – porozmawiajcie ze sobą, poeksperymentujcie, po tylu latach wspólnie spędzonych w sypialni, myślicie, że wiecie już o sobie wszystko? No to jeszcze możecie się zaskoczyć! Udanej zabawy!

Zobacz także

Leave a Comment