Wiara, Religia 

Kompleksowe usługi pogrzebowe – co domy pogrzebowe mogą zaoferować swoim klientom?

Gdy konieczna jest organizacja ostatniego pożegnania, duże znaczenie ma wybranie odpowiedniego domu pogrzebowego. Dzisiaj w firmach tego typu klienci mogą skorzystać z rozbudowanej gamy usług. Co dokładnie oferują domy pogrzebowe, by urządzenie pochówku było łatwiejsze?

Organizacja pogrzebów osób zmarłych za granicą

Obecnie wiele osób z Polski mieszka za granicą. Gdy pragną być one pochowane po śmierci w Polsce, wtedy dobry dom pogrzebowy może zaoferować kompleksową obsługę.

W domu pogrzebowym można zlecić usługi polegające na sprowadzeniu ciała osoby zmarłej do kraju. Pracownicy zadbają o organizację przewodu osoby zmarłej oraz o związane z tym formalności. Wówczas nie trzeba zajmować się tym we własnym zakresie, ponieważ może być bardzo złożona i wymagająca procedura.

Pogrzeb z kremacją osoby zmarłej

Coraz więcej osób decyduje się obecnie na kremację. Spopielenie ciała, które ma miejsce w krematorium, jest usługą oferowaną obecnie przez wiele domów pogrzebowych na terenie całego kraju. Gdy chcesz zlecić takie usługi pogrzebowe Gliwice – https://quovadis-pogrzeby.pl/ również ją udostępniają.

Pogrzeb z kremacją może odbywać się wtedy w taki sam sposób, jak pogrzeb tradycyjny. Dodatkowo może być on uzupełniony o pożegnanie zmarłego odbywające się w uroczysty sposób w krematorium, po którym ciało wprowadzane jest do pieca krematoryjnego.

Domy pogrzebowe oferują również swoim klientom sprzedaż urn na prochy. Do wyboru jest szeroka gama modeli wykonanych z kamienia, drewna. Można też kupić niewielkie urny do odsypania części prochów.

Świecki pogrzeb – pogrzeb z mistrzem ceremonii

Kolejną usługą oferowaną przez wiele domów pogrzebowych jest pogrzeb świecki. Jest to pogrzeb odbywający się bez księdza, natomiast jego miejsce zajmuje wtedy świecki mistrz ceremonii.

Takie pochówki najczęściej organizowane są wtedy, gdy zmarła osoba miała takie życzenie, na przykład była ona osobą niewierzącą, nie chciała mieć pogrzebu w żadnym obrządku religijnym.

Dom pogrzebowy może wtedy kompleksowo zorganizować pochówek, który będzie obejmować wtedy obsługę mistrza ceremonii oraz dodatkowe usługi na zamówienie, na przykład może być to kremacja.

Uroczysta oprawa pochówku

W dobrym domu pogrzebowym można też zlecić pochówek z uroczystą oprawą, która będzie wyjątkowym pożegnaniem osoby zmarłej.

Wśród dostępnych usług znajdują się między innymi oprawa muzyczna przez orkiestrę, trębacza, usługi florystyczne, wynajem namiotów. Można także skorzystać z usługi polegającej na organizacji stypy – konsolacji, o co zadbają wtedy pracownicy z domu pogrzebowego.

Zobacz także

Leave a Comment