Zlikwiduj łupież pstry – leczenie domowymi sposobami
Łupież pstry to bardzo wstydliwa dolegliwość, która niejednokrotnie zmienia nasze życie w pasmo nieszczęść. Czujemy się fatalnie, nieatrakcyjnie. Nie dość, iż cierpi na tym zdrowie naszej skóry, to również odbija się to na naszym samopoczuciu, które ulega pogorszeniu. W leczeniu tego schorzenia stosuje się leki miejscowe, których zadaniem jest usunięcie martwej tkanki nie doprowadzając do rozprzestrzenienia się grzybicy. Stosuje się również leki doustne, które niestety mają niekorzystny wpływ na naszą wątrobę oraz szampony/produkty przeciwgrzybicze bez recepty. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, iż możemy wspomagać się łupież pstry domowe sposoby, które przyczyniają się do poprawy stanu naszej skóry. Najczęściej są wykorzystywane, gdy dana osoba uczulona jest na któryś ze składników specjalistycznych leków, jest w ciąży, bądź gdy nie chcemy stosować tych specyfików z własnej woli.
Zobacz też: Leczenie łupieżu pstrego – poznaj metody na leczenie tej choroby
Łupież pstry leczenie domowe sposoby
Łupież pstry leczenie ziołami daje bardzo dobre i skuteczne efekty. Niektóre z ziół przyczyniają się do ograniczenia bądź zatrzymania łojotoku – wówczas grzyby nie będą miały pożywki w postaci tłuszczu. Skuteczne w walce z łupieżem pstrym są np.:
- szampony z dziegciem – posiadają właściwości bakteriobójcze.
Polecane zioła i substancje, które pomagają wyeliminować łupież to m.in.:
- glistnik jaskółcze ziele,
- ocet jabłkowy,
- olej kokosowy,
- soda oczyszczona,
- czosnek,
Zaleca się, aby łupież pstry leczenie domowe sposoby wykonywane były 1-2 razy w ciągu dnia – bardzo istotna jest regularność „zabiegów”. W przeciwnym razie, nie uzyskamy zadowalającego efektu, a drożdżaki nie zaprzestaną namnażania na naszej skórze. Na łupież pstry leczenie domowymi sposobami trzeba czekać cierpliwie, gdyż jest to proces czasochłonny i długotrwały. Czasem są to rzędy od kilku tygodni do kilku miesięcy. Jest to uzależnione od naszej systematyczności, zaangażowania oraz stadium naszej choroby.
Łupież pstry leczenie octem
Łupież pstry leczenie octem to bardzo popularna metoda na walkę z tą dolegliwością. Ocet jabłkowy może być stosowany w dwóch formach – możemy go spożywać, bądź wykonywać okłady na zmianę chorobową skóry. Do sporządzenia naparu wykorzystujemy również napar z rumianku. Dwie łyżeczki suchego rumianku zalewamy szklanką gorącej wody. Po około 10 minutach należy przecedzić, a następnie do naparu dodać szklankę octu. Taki napar można stosować zarówno doustnie, jak i wykorzystać go do robienia okładów. Ponadto można również spróbować zastosować:
- Glistnik jaskółcze ziele – wykorzystuje się do tworzenia kąpieli na zmianę chorobową skóry – w trakcie zabiegu skórę kilkukrotnie należy przemywać to miejsce zimną wodą, gdyż wywar jest trujący. Co istotne, nie wolno stosować go doustnie. Wywar przygotowuje się poprzez zalanie 2 łyżek stołowych suszonych ziół letnią wodą, podgrzanie i zagotowanie przez 10 minut.
- Maść z kurkumy – do skomponowania której potrzebujemy: 3-4 łyżeczek kurkumy w proszku, 1 szklankę wody, można dodać również 1/4 łyżeczki pieprzu, wodę doprowadzamy do wrzenia, dodajemy wszystkie składniki i gotujemy około 8 minut. Aplikujemy maść, pozostawiamy ją na 30 minut. Spłukujemy. Taką maść należy przechowywać w lodówce w szczelnie zamkniętym pojemniku. Wmasowujemy ją w miejsca dotknięte łupieżem raz dziennie, aż do zniknięcia plam.
- Czosnek – jest przydatny szczególnie, gdy chorobie towarzyszy świąd. Świeżo wyciśnięty przykładamy do zmian chorobowych.
Podsumowanie
Łupież pstry to bardzo przykra dolegliwość, jednak można ją skutecznie leczyć. Łupież pstry leczenie domowe sposoby to temat godny zainteresowania. Warto stosować domowe sposoby, nie tylko ze względu na dolegliwość, lecz także na odżywienie i korzystny wpływ na skórę, jakie mają zioła i inne naturalne substancje.