specjalizacje pielegniarekZdrowie, Medycyna 

Pielęgniarstwo onkologiczne – jak uzyskać specjalizację onkologiczną dla pielęgniarek?

Pielęgniarki, które chciałyby poszerzyć swoje kwalifikacje, mogą zdecydować się na uzyskanie dodatkowych specjalizacji. Wśród nich znajduje się specjalizacja onkologiczna dla pielęgniarek, która pozwala na pracę z pacjentami onkologicznymi. W jaki sposób można ją uzyskać?

Na czym polega specjalizacja onkologiczna dla pielęgniarek?

Dodatkowe specjalizacje powodują, że pielęgniarka może poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności, by rozpocząć pracę na określonych oddziałach placówek medycznych.

Wśród dostępnych specjalizacji znajduje się także specjalizacja onkologiczna dla pielęgniarek – https://www.v-med.pl/specjalizacja-onkologiczna-dla-pielegniarek/ która pozwala na uzyskanie niezbędnego przygotowania do pracy z pacjentami chorującymi na nowotwory oraz z ich bliskimi.

Po zakończeniu kierunku jak specjalizacja onkologiczna dla pielęgniarek można znaleźć zatrudnienie w wielu ośrodkach.

Pielęgniarka posiadająca specjalizację onkologiczną może pracować w różnych placówkach medycznych, między innymi w szpitalach, ale również w innych ośrodkach zajmujących się opieką nad pacjentami onkologicznymi jak hospicja.

Specjalizacja onkologiczna dla pielęgniarek – jak długo trwają zajęcia?

Kierunek jak specjalizacja onkologiczna dla pielęgniarek łącznie obejmuje 800 godzin dydaktycznych, które dzielone są zarówno na zajęcia teoretyczne, jak i na zajęcia praktyczne, czyli praktyki.

Najczęściej specjalizacja onkologiczna dla pielęgniarek prowadzona jest w formie zajęć odbywających się zaocznie, czyli w soboty oraz w niedziele. Zwykle są one organizowane co 2-3 tygodnie.

Warto wskazać, że niektóre ośrodki prowadzą nauczanie w formie samokształcenia, czyli przez pracę własną osoby zapisanej na zajęcia. Dzięki temu nie ma konieczności częstych dojazdów na zajęcia.

Gdzie zapisać się na specjalizację onkologiczną dla pielęgniarek?

Aktualnie kursy w kierunku jak specjalizacja onkologiczna dla pielęgniarek dostępne są w wielu ośrodkach szkoleniowych na terenie całego kraju.

Najlepiej więc zapoznać się z nimi online, by znaleźć najkorzystniejszą ofertę dla siebie pod kątem lokalizacji zajęć, kosztów, programu, a także opinii na temat ośrodka.

Obecnie pomocne informacje dotyczące zajęć można znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych organizatorów, gdzie również dostępne są dokładne dane związane z zapisaniem się na zajęcia.

Jakie są ceny kursów pielęgniarstwa onkologicznego?

Najczęściej specjalizacja onkologiczna dla pielęgniarek to wydatek na poziomie około 3000 złotych.

Można również sfinansować część kosztów kursu, korzystając z różnych dofinansowań. Dzięki temu ostateczna cena może być jeszcze niższa.

Zobacz także

Leave a Comment