Modny salonDom, Mieszkanie, Wnętrze 

Modny salon 2020 – jakie fotele wybrać?

Jakie style i trendy są aktualne w 2020 roku? Na jakie rozwiązania postawić, by cieszyć się nie tylko praktycznym i estetycznym rozwiązaniem, ale również zgodnym z aktualnymi rozwiązaniami designerskimi? Rok 2020 to rok przełomu, kiedy żegnamy drugą dekadę XXI wieku i z nadzieją witamy kolejną. To również czas pożegnań wielu trendów oraz moment, gdy większą popularność zyskują nowe rozwiązania lub odniesienia do stylów minionych epok.

Wraz ze zmianą trendów w kształcie mebli, zmieniają się również upodobania odnośnie ich kolorystyki oraz całej aranżacji wnętrz. Kolejna dekada XXI wieku staje się czasem, gdzie powoli odchodzić będziemy od surowych klimatów rodem z północy, bieli i szarości. Miejsce tych kolorów powinny zająć bardziej kolorowe rozwiązania, które symbolizują nowy początek, nową nadzieję i zmiany. Nowa dekada jest taką zmianą, choć uwagę zwraca fakt powrotów klasycznych i stylizowanych mebli, w tym między innymi w stylu vintage.

Jakie fotele we współczesnym salonie?

Modny salon to nie tylko nowoczesne barwy, ale również ciekawe meble. Jednym z salonowych rozwiązań niezmiennie pozostają fotele. Jakie będą najlepszym rozwiązaniem w 2020 roku? Zdecydowanie popularnością cieszą się kolorowe rozwiązania, w tym meble w odcieniach czerwieni, zieleni oraz granatu. Kolory te nadają fotelom wyjątkowego charakteru i sprawiają, że stają się one istotnym elementem całej aranżacji.

Pod kątem stylu, zdecydowanie warto postawić na przytaczane wcześniej rozwiązania vintage, które nadają przestrzeni klasy i prestiżu, a jednocześnie zapewniają komfort użytkowania. Oczywiście nie można przesadzić z nadmiarem tego stylu, by dalej aranżacja pozostawała smaczna, a nie kiczowata. Fotele w stylu vintage z delikatnymi uzupełnieniami powinny być wystarczające. W bardziej nowoczesnych i loftowych aranżacjach zdecydowanie lepiej postawić na prostotę i harmonijne bryły, które nie będa inwazyjne i harmonijnie wpiszą się w całą kompozycję przestrzeni. Choć style i trendy się zmieniają, to jedno mimo wszystko wciąż pozostaje bez zmian – fotele zawsze będą mile widziane w domowych salonach.

Zobacz także

Leave a Comment