lampy ogrodoweOgród, Przyroda, Zwierzęta 

Lampy ogrodowe stojące – w jakich aranżacjach ogrodu się sprawdzą?

Odpowiednie wykorzystanie stojących lamp ogrodowych potrafi być naprawdę ważne dla ogrodu zarówno z punktu widzenia estetycznego, jak i funkcjonalnego. Bardzo istotne jest jednak ich dopasowanie do charakteru całego ogrodu. W jakich aranżacjach ogrodu sprawdzą się więc lampy ogrodowe stojące?

W jakich miejscach warto zamontować lampy ogrodowe stojące?

Oświetlenie takie jak lampy ogrodowe stojące mają najczęściej postać słupów lub lamp na wąskiej nóżce wbijanych w trawę. Ten pierwszy rodzaj najczęściej jest przykręcany do betonu lub kostki brukowej. Takie lampy ogrodowe najlepiej sprawdzą się w funkcji praktycznej, gdy będą one oświetlać główne ciągi komunikacyjne w ogrodzie, dzięki czemu będzie można się po nim poruszać nawet w nocy.

Przy wyborze stojących lamp ogrodowych trzeba pamiętać o tym, że oświetlenie do ogrodu ma pełnić nie tylko rolę estetyczną, ale też zapewniać mu praktyczność właśnie w postaci oświetlania głównych ciągów komunikacyjnych czy też miejsc, w którym często przebywają osoby. W ten sposób będą one mogły na przykład wieczorem poczytać książkę w swoim ulubionym miejscu ogrodu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze lamp ogrodowych stojących?

Jeśli mają one oświetlać często uczęszczane miejsca w ogrodzie oraz główne ciągi komunikacyjne to trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to jakie mają one zużycie prądu oraz czy są one w stanie efektywnie oświetlić daną przestrzeń. To ile energii zużywają lampy ogrodowe stojące jest szczególnie ważne, gdyż będą one wyłączane raczej dosyć rzadko.

Nie można jednak myśleć tylko i wyłącznie o praktyczności. Ogród ma być w końcu zazwyczaj ozdobą dla domu czy też powierzchni na której się znajduje. Dlatego warto jest wybierając lampy ogrodowe stojące zwrócić uwagę na to czy ich wygląd pasuje do tego w jaki sposób został zaaranżowany ogród. Do bardziej nastrojowych można na przykład wykorzystać kule z lampami halogenowymi, a z kolei w ogrodach nowoczesnych dobrze sprawdzą się słupy z lampami LED.

Zobacz także

Leave a Comment