kabinyBudownictwo, Nieruchomości 

Kabiny WC do restauracji – jak wybrać najlepsze?

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi oczekiwania klientów restauracji. Liczą oni na coraz wyższy poziom obsługi w restauracji i dotyczy ona nie tylko oferty gastronomicznej czy też pomocnej obsługi, ale też na wysokiej jakości pomieszczenia sanitarne. W stworzeniu tych mogą pomóc kabiny WC. Jaki wybrać najlepsze kabiny sanitarne do toalety w swojej restauracji?

Ile kabin WC musi znaleźć się w restauracji?

To w jakiej ilości kabiny WC powinny znajdować się w restauracji jest ściśle ustalone przez sanepid. Mówi on o tym, że na 20 kobiet musi przypadać co najmniej jedna toaleta, a na 30 mężczyzn jedna toaleta oraz pisuar. W wypadku bardzo małych lokali z kolei możliwe jest posiadanie zaledwie jednej toalety dla obu płci.

Prostym i higienicznym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni w pomieszczeniu sanitarnym jest kabina sanitarna. Pozwala ona na stworzenie miejsca, w którym klienci korzystający z toalety nie będą martwić się o prywatność i będą mogli w spokoju załatwić swoje potrzeby.

Kabiny WC dla personelu – czy warto?

To czy warto zastosować kabiny WC w toalecie przeznaczonej dla personelu zależy od tego ile osób zatrudnionych jest w lokalu. W wypadku większych restauracji, gdzie osób pracujących w obsłudze jest naprawdę dużo to stworzenie dla nich pomieszczenia sanitarnego z kilkoma kabinami WC może być dobrym pomysłem. Gdy jednak obsługa składa się z zaledwie kilku osób to najlepiej będzie stworzyć po prostu normalną toaletę bez kabin, a z zamykanymi drzwiami.

Jakie kabiny WC wybrać?

Jednymi z najlepszych kabin WC są te wykonane przy użyciu materiału jakim jest laminat HPL. Ma on formę płyt o grubości 13 milimetrów, które powstają w wyniku sprasowania warstw papieru nasączonych żywicą pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Tak powstała płyta jest łatwa w utrzymaniu, nie przejmuje nieprzyjemnych zapachów oraz wykazuje trwałość na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo jej niewielka grubość pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni.

Zobacz także

Leave a Comment