menopauzaModa, Uroda, Styl życia 

Krem pod oczy- inwestycja kosmetyczna o dużej stopie zwrotu

Zmarszczki mimiczne, opuchnięcia, worki, szpecące naczynka i cienie- skóra w okolicy oczu bardzo mocno i nieestetycznie reaguje na błędy i zaniedbania pielęgnacyjne.  Z drugiej strony jej dobra kondycja nadaje spojrzeniu świeżości, odejmuje lat i jest oznaką zdrowia.

Jak dbać o skórę wokół oczu i jakich kosmetyków używać by pozostawała nieskazitelna mimo upływu lat?

Specyfika skóry wokół oczu

Skóra okolicy oczodołowej jest cienka, delikatna wiotka i niezwykle wrażliwa. Jej grubość wynosi około 0,5 mm, to nawet osiem razy mniej niż w innych okolicach ciała. W jej budowie charakterystyczna jest mała ilość warstwy podskórnej, nieliczne gruczoły łojowe i brak gruczołów potowych. Wszystko to powoduje, że jest niezwykle wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych i szybko ulega przesuszeniu.

Pod skórą wokół oczu znajduje się mięsień okrężny oka odpowiadający za ruchy podczas mrugania i mrużenia i 21 innych pomniejszych mięśni pełniących funkcje pomocnicze. Dziennie mięśnie te mogą się kurczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy razy, co sprzyja powstawaniu zmarszczek mimicznych i tzw. „zmęczonego spojrzenia”.

Pielęgnacja skóry wokół oczu

Podstawą pielęgnacji tej wrażliwej okolicy jest systematyczność i odpowiedni dobór kosmetyków. Porządny demakijaż, krem pod oczy lub serum stosowane codziennie przynoszą spektakularne efekty, mogą wręcz cofnąć objawy starzenia się skóry, zmniejszyć cienie i worki pod oczami  oraz zlikwidować zastoje limfy.

Działania prewencyjne zapobiegające pojawianiu się i nasilaniu niekorzystnych objawów w tym miejscu warto zacząć bardzo wcześnie, bo nawet około 20 roku życia.

Najważniejszymi aspektami pielęgnacji skóry okolic oczu są: demakijaż, prewencja, ochrona i nawilżanie dostosowane do kondycji skóry, jej wieku i indywidualnych potrzeb.

Wero w tym miejscu przypomnieć, jak ważne jest, by stosować kosmetyki pod oczy dedykowane właśnie tej okolicy. Krem do twarzy czy balsam do ciała mogą niepotrzebnie obciążyć delikatną skórę i przynieść więcej szkody niż pożytku.

Jaki krem pielęgnujący okolicę oczu wybrać?

Kluczowym elementem działania preparatów pielęgnacyjnych przeznaczonych do skóry wokół oczu takich jak krem pod oczy jest ich skład. Najczęstsze i najbardziej pożądane składniki to:

  • witamina F- odpowiada za regulację gospodarki wodno-tłuszczowej, stymuluje wzrost komórek skóry,
  • witamina C- rozjaśnia skórę pod oczami, stymuluje syntezę kolagenu,
  • D-pantenol – łagodzi podrażnienia, aktywizuje podziały komórek,
  • allantoina- regeneruje i przyspiesza odnowę naskórka,
  • ekstrakty roślinne np. z bławatka, rumianku, aloesu – zapobiegają pękaniu naczyń krwionośnych, redukują obrzęki,
  • guarana i kofeina – przyspieszają efekt drenażu tkanek, mają działanie detoksykujące, antystresowe, rozjaśniające skórę.

Dobrze jest znaleźć krem pod oczy, który działa wielokierunkowo, jest odpowiednio nasycony składnikami  pielęgnującymi, ale jednocześnie jest lekki i nie powoduje podrażnień ani uczuleń.

Odpowiednio dobrany kosmetyk do pielęgnacji skóry wokół oczu stosowany regularnie na pewno przyczyni się do poprawy wyglądu i kondycji skóry, a konsekwencji opóźni efekty starzenia  tym samym polepszając samopoczucie każdej kobiety.

Zobacz także

Leave a Comment