dietaZdrowie, Medycyna 

Jak zacząć przygotowania do zdrowego trybu życia?

Bardzo często osoby, które chcą coś szybko i pozytywnie zmienić w swoim życiu, stawiają na zdrowy tryb życia oraz oczywiście na to, aby przejść na dietę. Do tak słusznych decyzji trzeba się oczywiście bardzo dobrze przygotować i nie podejmować radykalnych działań z dnia na dzień. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty – nasz organizm, a także umysł w dużo mniejszym stopniu tolerują rewolucję, dużo lepiej natomiast podchodzą do ewolucji działań. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego dietetyka, który sprawdzi nasze potrzeby i zaproponuje odpowiednie działania.

Wśród rzeczy, które zdecydowanie chcemy w sobie zmienić, dominuje utrata wagi, wymodelowanie idealnej sylwetki, lepsze samopoczucie oraz osiągnięcie bardziej atrakcyjnego wyglądu. W tym celu podejmujemy różnego rodzaju działania, dzięki którym będziemy mogli w stosunkowo krótkim czasie osiągnąć dokładnie taki efekt, jaki chcemy. Wśród najpopularniejszych rozwiązań, które oczywiście podejmujemy, są między innymi: ograniczenie niezdrowego trybu życia, przejście na dietę, zwiększenie aktywności fizycznej, bardziej regularny sen. Założenia są bardzo dobre, zawsze na początku działania bardzo intensywne. Problemem jest utrzymanie ich w czasie, zwłaszcza wtedy, gdy przyjdą pierwsze oznaki „zmęczenia” organizmu. Warto skorzystać z pomocy specjalisty, jakim jest dietetyk, aby określić odpowiedni plan działania.

Brak radykalnych kroków

Nasz umysł oraz ciało są tak skonstruowane, że nie kochają radykalnych kroków. Jeżeli więc nie jesteśmy do tego zmuszeni (np. względami medycznymi), na dietę powinniśmy przechodzić stopniowo, aby możliwi jak najłagodniej przyzwyczaić organizm do zmian. Będzie to dla nas zdecydowanie łatwiejsze zadanie, dzięki czemu dietę szybciej zrozumiemy i wdrożymy, a także utrzymamy. Nie będziemy się również borykać z efektem jo-jo.

Zobacz także: https://e-zwierciadlo.pl/3-podstawowe-elementy-ktore-wplyna-na-nasza-dobra-kondycje-fizyczna/

Drugą kwestią jest to, aby nie narzucać sobie zbyt intensywnych treningów, które w krótkim czasie mogą doprowadzić do przeciążenia mięśni, kontuzji, które mogą być poważne.

Dlaczego dietetyk?

Przede wszystkim warto zacząć od tego, że dietetyk, np. z kliniki https://fizjo-clinica.pl/, ma szeroki zakres kompetencji oraz może (i powinien) dopasować naszą dietę, jak najbardziej do naszych potrzeb. Oznacza to, że to, co jemy, z jednej strony będzie pomagało nam uspokoić nasz układ pokarmowy oraz metabolizm, z drugiej strony zaś sprawi, że będziemy mieli energię niezbędną do normalnego funkcjonowania.

Zobacz także

Leave a Comment