Motoryzacja, Transport 

Jak bezpiecznie transportować szkło?

Transport szkła zawsze niesie ze sobą duże ryzyko uszkodzenia. Aby nie stracić cennej zawartości, producenci kartonów dbają także o odpowiednie wypełniacze i specjalne oznakowanie na opakowaniach kartonowych. Bezpieczny transport szkła jest możliwy dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów w opakowaniach oraz starannemu zaplanowaniu spedycji. Do tego celu służą kartonowe pudełka z tektury falistej i wypełnienia z różnych materiałów.

Bezpieczny transport szkła

Aby odpowiednio zapakować szkło, od początku trzeba dostosować pudełko do wymiarów przesyłki oraz jej kształtu. Takie działanie zapewni gwarancję, że szklane przedmioty wewnątrz pudełka nie będą się przesuwać. Pomogą w tym także specjalne wypełniacze i folie ochronne oraz mocne taśmy. Zbyt duże opakowanie i brak wypełnienia sprawią, że szkło może ulec trwałemu uszkodzeniu .Istotna jest także kolejność pakowania. Na samym dole powinny znajdować się największe przedmioty. Po ich spakowaniu, w pudełku można umieszczać mniejsze elementy.

Czasem warto zdecydować się na specjalne pudła przeprowadzkowe lub pudła paletowe z tektury falistej – są zdecydowanie najbardziej wytrzymałe ze wszystkich rodzajów opakowań kartonowych. Pozwolą na bezpieczny transport szkła nie tylko w kraju, ale i za granicą na dalekie odległości.

Opakowania do transportu szkła

Do transportu szklanych przedmiotów, luster i mebli ze szklanymi elementami wykorzystuje się opakowania kartonowe z wielowarstwowej tektury. Ich ścianki mają zazwyczaj pięć lub siedem tekturowych warstw. To pozwala na skuteczną ochronę cennej zawartości przed stłuczeniem, zgnieceniem czy zalaniem. Opakowania kartonowe stanowią dodatkowo doskonałą izolację termiczną oraz zabezpieczają przed drganiami w czasie transportu.

Warto upewnić się także, że podczas przechowywania i transportowania szkła, nie pojawi się ryzyko zarysowania szklanego przedmiotu. Dotyczy to szczególnie luster – zarówno tych niewielkich, jak i pełnowymiarowych. Dlatego właśnie, producenci kartonów dołączają do swojej oferty różnego rodzaju wypełnień. Są to folie bąbelkowe, pianki polietylenowe czy inne wypełniacze do paczek, takie jak chipsy styropianowe czy wypełniacze z tektury falistej.

Odpowiednio opakowanie przesyłki umożliwią bezpieczny transport szklanego asortymentu. Kartony z tektury falistej oraz specjalne wypełniacze to w tym przypadku najlepsze połączenie, a producenci kartonów na ich dowolną personalizację i realizują autorskie zamówienia.

Zobacz także

Leave a Comment