myjnie dezynfektory w szpitaluZdrowie, Medycyna 

Dlaczego myjnie dezynfektory to niezbędne urządzenie w szpitalu?

Szpitale, czy też przychodnie, to miejsca, gdzie standardy czystości podniesione są do maksimum. Wszystko to za sprawą ich celu – zapewnienia zdrowia i ochrony życia. Ważne jest więc, żeby zarówno naczynia, sanitariaty, jak i pozostałe elementy wyposażenia budynku były jak najczęściej czyszczone i dezynfekowane. W jaki sposób można osiągnąć najlepsze efekt czyszczenia? Czy możliwe jest przy tym uzyskanie pewnych oszczędności? Czym są myjnie dezynfektory?

Czysty szpital – gwarancja zdrowia

Myśląc o przemysłowym myciu naczyń, zazwyczaj w głowie pojawiają się wielkie lokale gastronomiczne, takie jak restauracje czy przyhotelowe kuchnie. Jest to jednak błędne przekonanie. Jednym z miejsc, w których „produkcja” brudnych naczyń bywa największa jest… szpital. Codziennie setki, jeśli nie tysiące ludzi przewija się przez szpitalne korytarze i przynajmniej część z nich korzysta z usług przyszpitalnej stołówki. Aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się chorobotwórczych drobnoustrojów, konieczne jest zastosowanie odpowiedniej technologii odkażającej i dezynfekującej, przy jednoczesnym zachowaniu szybkości działania. W przypadku mycia naczyń świetnie sprawdzają się zmywarki przemysłowe, które dzięki zastosowaniu wysokiej temperatury wody, ograniczają rozwój bakterii. Zastosowanie profesjonalnych zmywarek do naczyń pozwala również zmniejszyć zużycie prądu i wody, co przekłada się na minimalizację kosztów.

Inny rodzaj czyszczenia – myjnia dezynfektor do kaczek i basenów

Dokładnego czyszczenia w szpitalach nie wymagają tylko naczynia. Jest wiele sprzętów, które poprzez swój codzienny kontakt z wydzielinami oraz fekaliami pacjentów kwalifikują się do dokładnego mycia i dezynfekcji. Z tego też powodu, ważnym elementem wyposażenia szpitala jest myjnia dezynfektor do kaczek i basenów. W przypadku przedmiotów mających bezpośredni kontakt z substancjami skażonymi ich czyszczenie ręczne byłoby w najlepszym razie nieefektywne, a w najgorszym – wręcz niebezpieczne. Groźne bakterie nie potrzebują wiele, aby się rozwijać i zaatakować kolejnego żywiciela.

Jaki sprzęt będzie potrzebny?

Szpitalny sprzęt do mycia urządzeń nie musi zajmować całej piwnicy. Współczesny rozwój technologii sprawił, że do wyboru jest wiele różnych urządzeń, które mieszczą się nawet na małych przestrzeniach. Oczywiście, w ofercie znajdują się zarówno duże myjnie dezynfektory, które wielkością dorównują sporym lodówkom, jednakże taki sprzęt można swobodnie ustawić w dowolnym miejscu. Sprzęt może zostać zarówno przytwierdzony do ściany, podłogi, jak i pod blatem. Istnieje w końcu możliwość zakupu sprzętu wielkości pralki. Gabaryt myjki nie ma wpływu na jakość jej czyszczenia. Różnicą jest tylko ilość i wielkość mytych jednocześnie sprzętów.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwe jest uzyskanie najwyższych standardów czystości, przy ograniczeniu wykorzystania zasobów. Wbrew pozorom, jest to również możliwe w tak wymagającym segmencie rynku, jakim jest obsługa szpitali. Nowoczesne myjnie dezynfektory są tego najlepszym przykładem.

Wartym dodania jest prosty fakt, iż myjnia do naczyń sanitarnych powinna być dostępna na każdym oddziale szpitalnym. W końcu nikt nie będzie chodzić z pełną kaczką czy basenem pomiędzy oddziałami.

Zobacz także

Leave a Comment