galeria handlowaZakupy, Sklepy 

Galeria handlowa – nowoczesna rozrywka?

Co zrobić w wolny dzień? Pytanie nie jest trudne jak na dworze jest ładna pogoda. Gorzej, gdy pada, a my nie mamy ochoty siedzieć w domu. Co wtedy? Odpowiedz na to pytanie łatwo znaleźć w centrach handlowych. W brzydką pogodę ich parkingi pękają w szwach a ludzie tłoczą się w sklepach i kawiarenkach. A centra handlowe oferują coraz więcej zachęcając nas do przyjścia.

Oferują wszelkiego typu rozrywki, konkursy, koncerty. Dla dzieci są sale zabaw, dla dorosłych kluby sportowe, kino. Wszystko, aby przyciągnąć ludzi, którzy zostawią swoje ciężko zarobione pieniądze. Dlaczego tak bardzo lubimy błąkać się po centrach? Dlaczego ubieramy się do nich elegancko, modnie? Kobiety przed wyprawą do centrum handlowego potrafią odwiedzić fryzjera i kosmetyczkę.

Miejsca te staja się ulubionym placem spotkań nastolatków

Miejsca te staja się ulubionym placem spotkań nastolatków, spędzających w nich mnóstwo swojego wolnego czasu. Kiedyś w niedzielę rodziny chodziły na spacer i do Kościoła, dziś najczęściej chodzą do centrum handlowego. Widać matki z wózkami, ojcowie bawią się z synami zjeżdżając po ruchomych schodach. Trochę to przykre, że miejsca, które powinny służyć do zakupów stały się ważnym miejscem towarzyskim. W małych knajpkach widzimy plotkujące przyjaciółki i zakochane pary. Czasami to miejsca randek, czasami zerwań. Zdarzają się nawet oświadczyny wygłaszane przez mikrofon. Ludzie zawsze lubili duże zgromadzenia i wspólne spędzanie czasu. Centra handlowe są tego namiastką – współczesnym miejscem spotkań towarzyskich.

Zobacz także

Leave a Comment