szkolenie bhpBiznes, Ekonomia 

Do kogo skierowane jest szkolenie BHP w języku ukraińskim?

Już od kilku lat do Polski przyjeżdżają osoby narodowości ukraińskiej w celu znalezienia lepszej niż w ojczyźnie pracy. Kiedy Rosja rozpoczęła działania militarne na terenie Ukrainy, do naszego kraju przyjechało wielu uchodźców, szukających nie tylko schronienia, ale i zatrudnienia. Obecnie takie osoby pracują w różnych branżach. Jednak wielu z nich nie zna języka polskiego, a pracodawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia BHP w sposób całkowicie zrozumiały dla pracownika. Z tego powodu powstały szkolenia BHP w języku ukraińskim. Do kogo są skierowane? Podpowiadamy. 

Szkolenia BHP w języku ukraińskim – kto z nich korzysta?

Szkolenie BHP w języku ukraińskim w Obornikach dedykowane jest przede wszystkim pracownikom zza naszej wschodniej granicy, którzy nie znają języka polskiego lub posługują się nim jedynie na podstawowym poziomie. Zgodnie z prawem pracodawca, który chce zatrudnić pracownika na podstawie umowy o pracę, zobligowany jest do przeprowadzenia szkolenia BHP w sposób dla niego całkowicie zrozumiały, zanim dopuści go do wykonywania czynności zawodowych. Z tego powodu w przypadku osób nieznających języka polskiego wszelkie materiały muszą zostać przetłumaczone na język ukraiński.

Szkolenie BHP w języku ukraińskim – w jakich branżach?

Szkolenie BHP w Komornikach prowadzone w języku ukraińskim dedykowane jest osobom pracującym w wielu branżach. Jednak nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy pracują w Polsce w różnego rodzaju fabrykach. Często stanowiska takie związane są z narażeniem na występowanie czynników szkodliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia. Dlatego tak istotne jest, aby dobrze zrozumieli wszelkie zalecenia podczas instruktażu BHP.

Szkolenie w ojczystym języku jest więc kluczowym elementem przygotowania pracownika do wykonywania przez niego obowiązków zawodowych, niezależnie od tego w jakiej branży jest zatrudniony – czy w produkcyjnej, przemysłowej, transportowej, drukarskiej, gastronomicznej, magazynowej czy innej.

Zobacz także

Leave a Comment