włosy przeszczepModa, Uroda, Styl życia 

Dlaczego przeszczep włosów fue jest lepszy od artasa?

Pacjenci, którzy zainteresowani są przeszczepem włosów, na pewno zastanawiają się nad wyborem najlepszego specjalisty i odpowiednio dobranej metody. Współcześnie bardzo często stosuje się metodę przeszczepu FUE, która jest bardzo precyzyjna i pomoże osiągnąć wymarzone efekty, którymi pacjent będzie cieszył się przez długie lata. Współczesna medycyna estetyczna proponuje coraz bardziej nowoczesne rozwiązania, np. robot ARTAS.

Czym jest przeszczep FUE?

To najbardziej nowoczesna metoda przeszczepu włosów. Nazwa pochodzi od FUE (Follicular Unit Extraction), a przeszczepu dokonuje się z tyłu głowy do miejsc o mniejszej gęstości włosów. Zazwyczaj mieszki włosowe przeszczepia się na zakola lub na szczyt głowy. Lekarz specjalista pobiera pojedyncze mieszki włosowe za pomocą metalowej sztancy o średnicy 0,8 mm. Pobrane mieszki włosowe podlegają następnie ocenie, a lekarz przygotowuje je do przeszczepu. Podczas zabiegu pacjenta znieczula się miejscowo, co powoduje skrócenie okresu rekonwalescencji po zabiegu. Kolejnego dnia pacjent może wrócić do codziennych obowiązków. Wskazanie do przeprowadzenia przeszczepu to nadmierna utrata owłosienia i przerzedzenie włosów lub zakola. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad lekarski z pacjentem i zleca podstawowe badania. Efekty zabiegu uzależnione są od doświadczenia lekarza przeprowadzającego zabieg. Proces gojenia jest bardzo szybki i trwa do 2 tygodni. Po zabiegu nie pozostaną żadne blizny, co jest ogromną zaletą tej metody.

Przeszczep z użyciem robota ARTAS

Przeszczep włosów ARTAS  to najnowsza metoda proponowana przez medycynę estetyczną. Zabieg odbywa się na podstawie algorytmu, a system samodzielnie rozpoznaje jakość zespołów mieszków włosowych do przeszczepu. Pobieranie mieszków włosowych do przeszczepienia odbywa się bez naruszenia ich struktury. Robot wykonuje znieczulenie oraz nacięcie skóry w miejscu implantacji. Proces przeszczepu włosów robotem jest komputerowo sterowany przez lekarza. Nieprawdziwe są więc informacje mówiące o tym, że to robot ARTAS samodzielnie wykonuje zabieg. Zabieg trwa około godziny i można w tym czasie przeszczepić około tysiąc mieszków włosowych. Specjaliści podkreślają, że metoda ta lepiej sprawdza się w przypadku prostych i ciemnych włosów. Robot ARTAS ma trudność z przeszczepem jasnych i kręconych włosów.

FUE czy ARTAS?

Bardzo ważną rolę w powodzeniu zabiegu ma odpowiednia selekcja mieszków włosowych, profesjonalne przygotowanie mieszków do przeszczepu oraz wyznaczenie naturalnej linii włosów. Opisane czynności wymagają precyzji i doświadczenia i nie powinny być wykonywane przez zautomatyzowane systemy. Grozi to wieloma niedociągnięciami, które mogą wpłynąć na efekt zabiegu i jego medyczne walory. Podczas tak dokładnego zabiegu jakim jest przeszczep włosów niezwykle istotne jest doświadczenie lekarza oraz jego wyczucie. Żaden robot nie jest w stanie zastąpić człowieka. Doświadczona ręka lekarza chirurga jest dużo szybsza niż robot. Najwięksi specjaliści transplantolodzy skupiają się na doskonaleniu swoich umiejętności i inwestowaniu w sprzęt do transplantacji FUE. Nie chcą automatyzacji zabiegu, który może przynieść wówczas słabsze efekty. W metodzie FUE doświadczony lekarz jest niezastąpiony. Manualnie wykonane przeszczepy wyglądają naturalnie i powodują zadowolenie u pacjentów. Dzięki manualnej metodzie FUE możemy przeszczepić włosy u każdego pacjenta. Robot ARTAS niesie za sobą wiele ograniczeń, które mogą przyczynić się do błędów i zniszczenia przeszczepianych mieszków włosowych.


Więcej o tematyce przeszczepu włosów przeczytasz na: https://piotrturkowski.pl/artas-czy-fue-jaka-metode-przeszczepu-wlosow-wybrac/

Zobacz także

Leave a Comment