tradzikZdrowie, Medycyna 

Dieta na trądzik różowaty

Proces leczenia trądziku jest długotrwały i najczęściej obejmuje leczenie farmakologiczne. Jednak należy pamiętać, że duże znaczenie ma to, co spożywamy, w jakich ilościach oraz jaki wpływ mają na stan naszej cery produkty, które jemy. Dlatego też odpowiednia i zbilansowana dieta może być sposobem na poprawienie wyglądu naszej twarzy, gdy borykamy się z problemem trądziku różowatego.

Co powinna zawierać dieta na trądzik różowaty?

Dieta na trądzik różowaty powinna przede wszystkim był zróżnicowana oraz bogata w mikro i makroelementy. W trakcie leczenia powinno się więc włączyć produkty, które zawierają dużą ilość substancji odżywczych przyspieszających regenerację stanu skóry oraz zwiększających odporność organizmu. Takimi pożytecznymi substancjami są: witamina A, która znajdziemy w na przykład w dyni, morelach, czarnej porzeczce, marchewce, maśle; witamina C, którą można dostarczyć organizmowi poprzez spożywanie większej ilości owoców cytrusowych czy czerwonej papryki oraz witamina E, która zawarta jest w nasionach sezamu i słonecznika oraz różnego rodzaju olejach (oliwie z oliwek, oleju lnianym czy oleju z wiesiołka). Pozytywny wpływ na stan skóry mają również produkty, które zawierają w sobie kolagen, np. galaretki, w której składzie znajduje się żelatyna wieprzowa. Należy również zadbać o zwiększoną ilość spożywania nienasyconych kwasów tłuszczowych, które to zawarte są w niektórych rybach morskich, np. dorsz, łosoś bałtycki, morszczuk) oraz orzechach włoskich i laskowych.

Zobacz: Czy trądzik różowaty swędzi?

Dieta na trądzik różowaty niesie ze sobą również pewne ograniczenia. Przede wszystkim należy unikać spożywania wysoko przetworzonych potraw, smażonych na głębokim tłuszczu, produktów typu „Fast-food”. Pomocne w zwalczaniu zmian skórnych może okazać się również odstawienie na jakiś czas albo przynajmniej ograniczenie alkoholu, tytoniu oraz mocnej kawy i herbaty. Do produktów, które również nasilają zmiany trądzikowe należą również kakao, czekolada, sery żółte czy bardzo ostre przyprawy.

Poczytaj: Kosmetyki na trądzik różowaty – jakie wybrać?

Podsumowanie

masc

Przy leczeniu zmian trądzikowych należy pamiętać o zbilansowanej i zdrowej diecie, której wprowadzenie do codziennych przyzwyczajeń na pewno pomoże w szybszym zlikwidowaniu trądziku różowatego.

Zobacz także

Leave a Comment