tradzik rozowatyZdrowie, Medycyna 

Domowe sposoby na trądzik różowaty

Trądzik różowaty jest przewlekłym schorzeniem dotykającym zwłaszcza ludzi dorosłych. Objawy choroby pojawiają się na skórze twarzy i mają postać zaczerwienienia, pękania drobnych naczynek krwionośnych tzw. pajączków oraz grudek i krostek. Przyczyny choroby nie są do końca poznane, chociaż wiele czynników sprzyja jej powstawaniu. Leczenie trądziku różowatego może być prowadzone farmakologicznie, ale skuteczne są również domowe sposoby.

Trądzik różowaty- domowe sposoby

Leczenie trądziku różowatego domowymi sposobami opiera się na produktach dostępnych praktycznie w każdym domu lub łatwo dostępnych. Można do tego celu wykorzystać chociażby płatki owsiane, z których okłady zmniejszają zaczerwienienie i łagodzą stan zapalny skóry. Podobne działanie wykazuje też rumianek w postaci okładów z naparu. Obecna w każdym domu zielona herbata może być wykorzystywana nie tylko do picia, ale również w formie okładów, które działają przeciwzapalnie, a także chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV nasilającym objawy choroby. Kremy zawierające zieloną herbatę, stosowane przynajmniej dwa razy dziennie, wyraźnie ograniczają pojawianie się plam na skórze twarzy. W kosmetyce twarzy można wykorzystać jako tonik ocet jabłkowy, który naturalnie dezynfekuje i pozwala utrzymać odpowiednie pH skóry. Niektóre środki stosowane w domowym leczeniu wymagają lekkiego wmasowywania w skórę. Należą do nich miód naturalny, który działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, oraz olejek lawendowy. Ważne jest też siemię lniane, które może być stosowane zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie jako olej do picia. Zewnętrznie, działa łagodząco na skórę i zapobiega nawrotom choroby, wewnętrznie zaś, jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ponadto miejscowo lub doustnie może być wykorzystywany wyciąg z aloesu, który poza działaniem przeciwzapalnym pomaga w regeneracji skóry.

Czytaj wiecej: https://poznajacnerose.pl/blog/tradzik-rozowaty-leczenie/#Tr%C4%85dzik-r%C3%B3%C5%BCowaty-domowe-sposoby-leczenie-domowe

Trądzik różowaty- domowa kosmetyka

tradzik

W leczeniu trądziku różowatego domowym sposobem ważna jest właściwa pielęgnacja skóry twarzy. Do tego celu trzeba wykorzystywać letnią wodę pozbawiona chloru, oraz delikatne środki myjące, bez substancji drażniących. Oprócz wody, do przemywania twarzy, świetnie sprawdzi się tonik z octu jabłkowego lub delikatny płyn micelarny. Podczas osuszania twarzy nie należy drażnić skóry, a jedynie delikatnie ją dotykać chociażby papierowym ręcznikiem.

Podsumowanie

Wybór metody leczenia zależy od zaawansowania choroby i jej postaci. Niezależnie jednak od metody wymagana jest wytrwałość i konsekwencja, aby leczenie okazało się skuteczne.

Zobacz także

Leave a Comment