garnitur ślubnyModa, Uroda, Styl życia 

Czy znasz 5 najważniejszych cech, które powinien posiadać garnitur ślubny?

Poznaj 5 najważniejszych cech, które powinien posiadać idealny garnitur ślubny i nigdy więcej nie popełniaj tych błędów podczas zakupów!

Kolekcje ślubne oferowane w sklepach internetowych prezentują garnitury w wielu kolorach, fasonach, wzorach i rodzajach materiału. Ślub jest jednym z najważniejszych momentów w życiu. Dlatego warto dbać o najmniejsze detale, aby uroczystość przebiegała bezproblemowo.

Dlaczego warto pamiętać o detalach kupując garnitur ślubny?

Garnitur, choć wydaje się ubraniem nieskomplikowanym, posiada w swoim kroju wiele niuansów na które trzeba zwracać uwagę. Niedopatrzenia mogą kosztować nie tylko rozczarowanie, ale też złe wrażenie na gościach, i co gorsza – na Pannie Młodej. Oprócz fasonu, koloru i rodzaju tkaniny należy sprawdzić jakość obszyć czy prawidłowe przyszycie guzików. Przedstawiamy 5 najważniejszych cech idealnego garnituru do ślubu. Polecamy zapoznać się z nimi przed zakupem.

Garnitur ślubny – pamiętaj o górze!

Poniżej zestawione 5 cech może posłużyć jako poradnik i ściąga dla przyszłych Panów Młodych. Zaczynając od początku…

  1. Dobre dopasowanie pleców, ramion i kołnierza.

Dopasowanie idealnego rozmiaru nigdy nie przychodzi łatwo, jednak kupowanie za dużego garnituru nie będzie dobrym pomysłem. Prawidłowo dobrana marynarka musi przylegać do ciała tak, aby nie tworzyły się fałdy wzdłuż linii pleców. Na ramionach materiał powinien delikatnie się wybrzuszać. Kołnierz natomiast musi przylegać do kołnierzyka koszuli – nie mogą tworzyć się przerwy między nimi. Kołnierz nie może także odstawać z tyłu.

  1. Odpowiednia długość marynarki.

Prawidłowej długości marynarka powinna zakrywać pośladki w całości i kończyć się na początku ud. Jeśli marynarka załamuje się w jakimkolwiek miejscu – wybrany jest zły rozmiar.

Odpowiednie dopasowanie to klucz do efektownego garnituru ślubnego

  1. Marynarka dopasowana do sylwetki.

W przypadku marynarki jednorzędowej, zapinanej na jeden guzik pośrodku, klapy nie mogą rozchodzić się na boki, a także przy zapięciu nie mogą tworzyć się marszczenia.

W garniturze ślubnym nie zapominaj o odpowiednich długościach

  1. Rękawy odpowiedniej długości.

Krótko mówiąc – nie za długie, nie za krótkie. Idealnej długości rękawy marynarki od garnituru powinny sięgać do przegubu rękawa (a nawet 2 centymetry przed przegubem). Natomiast mankiet koszuli powinien lekko wystawać zza rękawa marynarki (maksymalnie około 1-2 cm).

  1. Nogawki kończące się na prawidłowej wysokości.

Prawidłowej długości nogawki zależą głównie od ich szerokości. Wąskie nogawki powinny sięgać do cholewki buta. Średniej szerokości – mogą opadać z przodu, tworząc jedno załamanie, natomiast z tyłu nie powinno go być. Szerokie nogawki mogą sięgać nawet do obcasa buta, lekko go zakrywając. Zawsze przymierzaj garnitur ślubny w butach do ślubu. Pamiętaj również o odpowiednio długich skarpetkach w kolorze spodni lub obuwia.

Poznałeś przed chwilą 5 najważniejszych cech, które powinien posiadać garnitur ślubny. Zastosuj nasze porady, a będziesz nie tylko zadowolony, ale będziesz też wyglądać perfekcyjnie.

Zobacz także

Leave a Comment