Dom, Mieszkanie, Wnętrze 

Co jest potrzebne do przeprowadzki?

Przeprowadzka do większego mieszkania wraz z całą rodziną, to duże wyzwanie. Warto się do niego przygotować odpowiednio wcześniej i zaplanować kolejne działania, aby nie przepaść w natłoku spraw do załatwienia, pakowania i ogólnego zamieszania. Aby przenosiny w nowe miejsce przebiegły sprawnie i bez zakłóceń, można zastosować kilka sprawdzonych trików i zasad. Sprawdź co jest potrzebne do przeprowadzki.

Przeprowadzka: samodzielnie czy z firmą?

Zazwyczaj w przenosiny do nowego domu zaangażowana jest cała rodzina. Pomoc w pakowaniu oraz transporcie pudeł oraz większych i mniejszych przedmiotów jest nieoceniona, zwłaszcza, jeśli posiadamy małe dzieci. Nie da się jednak ukryć, że zorganizowanie przeprowadzki we własnym zakresie powoduje nerwową atmosferę, a cały proces jest znacznie wydłużony.

Warto zastanowić się czy nie lepiej zatrudnić firmę specjalizująca się w przeprowadzkach mieszkań. Nie tylko dostarczą folie do pakowania, kartony klapowe czy mocne taśmy, ale też mogą spakować za nas wszystko co trzeba.

Plan działania

Żadne przedsięwzięcie nie może zostać zrealizowane bez odpowiedniego planowania. Nawet posiadając wynajętą firmę przeprowadzkową, dobrze jest zaplanować kolejność działań: przenoszenia mebli i pakowania. Pozwoli to nie tylko zapakować wszystko jak najbardziej optymalnie. Będzie też sporym ułatwieniem podczas rozpakowywania rzeczy w nowym domu.

Spisując plan działania, warto zaplanować przeprowadzkę odpowiednio wcześniej. Wypisać na kartce co jest do zapakowania, na jakie przedmioty należy szczególnie uważać. W kolejnym etapie porozmawiać z wynajętą firmą lub rodziną, która nam pomoże, o kolejnych etapach planu przeprowadzki.

Kartony i taśma do pakowania – postaw na jakość

Podstawą każdej przeprowadzki są opakowania do których zostaną włożone rzeczy do przeniesienia. Dobrze jest poszukać kartonów o średniej wielkości, wykonanych z grubej tektury, otwieranych od góry. Ubrania oraz obuwie z powodzeniem można transportować w dużych workach.

Rozpakowywanie bez stresu

Przeprowadzka to nie tylko pakowanie i transport, ale i rozpakowanie rzeczy na miejscu docelowym. Zazwyczaj skupiamy się jedynie na zapakowaniu wszystkiego co ma zostać zabrane. Zapominamy, że to jak zapakujemy i oznaczymy kartony oraz worki ma bezpośredni wpływ na tempo rozpakowania na miejscu. Warto opisywać wszystkie opakowania informacją co znajduje się wewnątrz, aby uniknąć chaosu podczas prób szukania rzeczy w stosach kartonów do wypakowania.

Zobacz także

Leave a Comment