Budownictwo, Nieruchomości 

Budowa domu jesienią – czy jest opłacalna?

Wielu inwestorów jest zdania, że jak rozpoczęcie budowy domu, to tylko wiosną. Taka pora ma dać gwarancję na to, że uda się zamknąć wszystkie prace w jednym sezonie. Przekonania często jednak bywają mylne, ponieważ nie da się przewidzieć wszystkich zawirowań pogodowych, a także różnego rodzaju rozwoju wydarzeń. Nie jest też powiedziane, że nie da się skrócić niektórych prac rozpoczynając budowę jesienią. Dzięki nowym technologiom, budowa może pójść równie sprawnie, jak w przypadku jej wcześniejszego rozpoczęcia.

Budowa domu jesienią nie przeraża już większości inwestorów. Duży wpływ mają na to coraz łagodniejsze sezony jesienno-zimowe. Często w październiku czy listopadzie termometry mogą pokazać wartości, które obserwuje się wiosną, a nawet latem. Kolejnym plusem tak późnego rozpoczęcia prac jest także to, że niektóre z hurtowni oferują znacznie tańsze materiały a niżeli w wysokim sezonie budowlanym. Niektórzy z inwestorów liczą także na to, że wykonawcy znacznie obniżą ceny usług chcąc zapobiegać miesiącom przestoju, który szykuje się w najbliższym czasie. Wszystkie te czynniki mają wpływ na to, że budowa domu jesienią przestaje malować się już coraz częściej w ciemnych barwach.

Szukasz rusztowań badź szalunków? Odwiedź: https://szalbud.pl/rusztowania-ramowe/

Budowa domu poza sezonem – jak przyspieszyć prace?

Jeśli zaplanujemy rozpoczęcie budowy jesienią, możemy znacznie przyspieszyć proces prowadzenia prac. Kiedy wykonamy już pewne podstawy, możemy szybko wznowić budowę wraz z zakończeniem zimy i mieć już wiele wykonanych kwestii za sobą. Mowa na przykład o robotach ziemnych, które są uzależnione od odpowiednich warunków pogodowych. Możemy przejść do kolejnego etapu, na który aura nie ma już aż takiego istotnego wpływu. Warto także pomyśleć o wynajęciu potrzebnego sprzętu, na który często trzeba długo czekać. Mowa na przykład o wynajmie rusztowania.

Budowa domu rozpoczęta jesienią wymaga od nas takiego rozplanowania prac, aby wraz z nadejściem mrozów można było doprowadzić do końca któryś z etapów stanu zerowego, takich jak między innymi: wykonanie ścian piwnic wraz z ich izolacją oraz ułożonym podkładem betonowym, czy też stanu otwartego – wybudowania ścian domu, a także przykrycia go dachem już bez montażu stolarki drzwiowej czy otworowej. Można także zakończyć prace na etapie stanu surowego zamkniętego, gdzie już uzyskujemy zamontowanie stolarki.

Artykuł powstał we współpracy z szalbud.pl

Zobacz także

Leave a Comment