olej grzewczyDom, Mieszkanie, Wnętrze 

Stawiamy na olej grzewczy. 3 najważniejsze cechy tego paliwa

Wiele osób, które decyduje się na budowę domu, decyduje się również na wybór oleju opałowego, jako podstawowego źródła ciepła. Trzeba przyznać, że oprócz ekologii, ten właśnie wariant grzewczy ma dużo zalet, wśród których między innymi można wymienić wydajność, praktyczność, rozsądne ceny i łatwość obsługi.


Ogrzewanie – to temat, który dla osób budujących dom jest niezwykle ważny, a obok którego po prostu nie można przejść obojętnie, z uwagi oczywiście na klimat, który panuje w Polsce, a także rozkład temperatury. Każdy, nawet najmniejszy i najlepiej izolowany dom, musi posiadać dedykowany system grzewczy. Na rynku są systemy centralnego ogrzewania, jak piece na gaz, ekogroszek, pellet, a także systemy decentralne, jak klimatyzacja. Dużą popularnością cieszy się także ogrzewanie olejowe, olej opałowy z dostawą, wciąż cieszy się uznaniem, głównie ze względu na kaloryczność.

Co daje olej opałowy?

Olej opałowy to alternatywa dla tradycyjnych paliw, alternatywa bardzo kaloryczna, a więc pozwalająca na to, aby spokojnie ogrzać każdy dom. To właśnie ona w głównej mierze – przy założeniu, że instalacja jest wykonana poprawnie wpływa na to, ile paliwa zużyjemy do ogrzania domu w sezonie grzewczym. Instalacja na olej grzewczy nie kosztuje dużo, w porównaniu do np. gazowej, nie wymaga tylu pozwoleń co instalacja gazowa, jest prosta w obsłudze, a dodatkowo praktycznie bezawaryjna. Cechuje ją duża sprawność. W porównaniu do węgla, pelletu, ekogroszku olej opałowy sprawdza się praktycznie w każdym domu. Dostarczany jest przez wyspecjalizowane firmy, jak https://zarebapaliwa.pl/

Zobacz także: https://wimet.com.pl/popularnosc-ogrzewania-olejem-grzewczym-stale-rosnie-zobacz-dlaczego/

3 najważniejsze zalety oleju opałowego

Pierwszą i najważniejszą zaletą jest oczywiście kaloryczność samego opału, która po prostu wpływa na ilość paliwa, które zużywamy do opalania. Kaloryczność jest większa niż w przypadku ekogroszku czy gazu. Druga zaleta to bardzo dobra wydajność paliwa oraz instalacji, trzecia dotyczy bardzo prostego systemu sterowania.

Biorąc pod uwagę te 3 aspekty, które oczywiście są niezwykle ważne dla każdego użytkownika, można stwierdzić, że olej opałowy to świetne rozwiązanie w momencie, gdy zależy nam na wydajności i ekologii, a także na tym, aby zrezygnować na przykład z ogrzewania gazowego, którego uruchomienie trwa bardzo długo i wymaga bardzo dużych nakładów finansowych i załatwiania formalności. Pod tym względem olej to o wiele większy komfort.

Zobacz także

One Thought to “Stawiamy na olej grzewczy. 3 najważniejsze cechy tego paliwa”

Leave a Comment