Budownictwo, Nieruchomości 

Grzebienisko. Co warto zobaczyć w pobliżu?

Grzebienisko znajduje się w województwie wielkopolskim. Jest to wieś w powiecie szamotulskim, przynależąca do gminy Duszniki. Pierwsze informacje o wsi pochodzą z XIV wieku. Obecnie we wsi mieszka około 800 osób. Stale przybywa tu nowych mieszkańców, ponieważ wieś rozwija się, a na dodatek posiada ciekawą historię i zabytki. W jej okolicy również można zobaczyć wiele ciekawych obiektów.

Co zobaczysz w Grzebienisku?

W Grzebienisku najbardziej rozpoznawalny jest urokliwy domek z przełomu XIX/XX wieku, Po odrestaurowaniu znajduje się w nim aktualnie hotel wraz z domem weselnym.  Miejsce to znajduje się w parku angielskim pochodzącym z połowy XIX wieku.

Dworek Grzebienisko prezentuje się bardzo interesująco. Okolica jest bajkowa, a w samym obiekcie goście czują się wyśmienicie. Jest to też najbardziej rozpoznawalny punkt Grzebieniska. Poza tym, we wsi znajduje się kaplica pod wezwaniem Świętej Trójcy i Świętego Izydora. Jest to miejsce o ciekawej historii.

Ciekawostką jest, że w Grzebienisku funkcjonuje stowarzyszenie nawiązujące do tradycji bractw kurkowych. To także dobra wiadomość dla osób lubiących atrakcje turystyczne i wydarzenia kulturalne.  Od nazwy wsi pochodzi nazwa rezerwatu przyrody Huby Grzebieniskie. Rezerwat jest również godny uwagi. W lesie oddalonym o 3,5 kilometra od Grzebieniska znajduje się pomnik ofiar II Wojny Światowej. Osoby, które zwracają uwagę na mieszkania na sprzedaż Grzebienisko na pewno okaże się ciekawym miejscem. Ciekawe bowiem jest to, że na tak małym obszarze można tak wiele zobaczyć.

Co można zobaczyć w Dusznikach Wielkopolskich?

Duszniki Wielkopolskie to wieś o charakterze małomiasteczkowym, znajdująca się na zachód od Poznania. Do najważniejszych zabytków w Dusznikach zalicza się kościół Świętego Marcina, późnogotycka świątynia z XVI wieku. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na epitafium upamiętniające XVII – wiecznego rycerza i poetę Jerzego Pigłowskiego.

Samo otoczenie kościoła prezentuje się również bardzo ciekawie. Wokół świątyni rosną pomnikowe lipy. Warto też wybrać się do Dworku, piętrowego budynku z 1848 roku. Aktualnie w miejscu tym znajduje się dom kultury. Miejsce to otoczone jest parkiem podworskim ze szpalerem grabów. Uwagę zwraca młyn zbożowy, a raczej jego pozostałości z 1912 roku.

W Dusznikach regularnie odbywają się wydarzenia kulturalne, ściągające mieszkańców, jak i osoby z okolicznych wsi.

Domy na sprzedaż w Grzebienisku warte rozpatrzenia

Jak widać, w okolicy Grzebieniska, jak i w samej wsi nie brakuje obiektów godnych uwagi. Jeśli ktoś poszukuje ciekawej alternatywy dla spędzenia czasu wolnego to na pewno powinien przyjrzeć się temu, co odbywa się w Dusznikach. Przyszli mieszkańcy, którzy w ofertach  deweloperów przeglądają domy na sprzedaż w Grzebienisku, bez wątpienia zwrócą uwagę na to, co mogą zobaczyć w okolice miejscowości. Do Dusznik można szybko dojechać, co jest ważne ze względu na to, że gmina rozwija się w dynamicznym tempie i można tam będzie skorzystać z najważniejszych punktów usługowych. Gmina jest więc takim miejscem, które na mapie Wielkopolski zasługuje na uwagę, a mieszkania na sprzedaż w Grzebienisku i okolicach jeszcze przez lata będą cieszyć się dużą popularnością.

Zobacz także

Leave a Comment