monety uncjoweFinanse, Bankowość 

Złote monety uncjowe – gdzie można je kupić?

W obecnych czasach inflacja sprawia, że wiele osób poszukuje jakichkolwiek metod na inwestycję swoich pieniędzy. Trzymanie bowiem pieniędzy na koncie, czy też w formie gotówki przynosi nam tylko straty z racji na to, że ich rzeczywista wartość regularnie spada. Gdzie można więc kupić złote monety uncjowe, które świetnie sprawdzają się jako monety inwestycyjne?

Gdzie można kupić złote monety uncjowe?

Poszukując miejsc, gdzie dostępne będą złote monety uncjowe w Krakowie warto zaoszczędzić swój czas i po prostu sprawdzić to w internecie. W sieci szybko możemy się bowiem dowiedzieć, gdzie można kupić takie złote monety i po prostu z ich pomocą trzymać swój majątek bez ryzyka, że inflacja pożre nam jego sporą część.

Złote monety uncjowe w swojej ofercie powinien posiadać na przykład dobry skup złotych monet w Krakowie, taki jak komis numizmatyczny KNS Marek Trybulski. Jest to sklep, który specjalizuje się co prawda w numizmatach, czyli różnego rodzaju monetach kolekcjonerskich. Korzystając z jego usług można jednak zaopatrzyć się również w złote i srebrne monety inwestycyjne.

Dlaczego warto zainwestować w złote monety uncjowe?

Przede wszystkim jest to jedna z najpewniejszych inwestycji. Na złocie nie zarobimy co prawda zbyt wiele i nie jest to opcja dla osób, które chcą zainwestować, by zarobić spore sumy. Mamy jednak pewność, iż naszych pieniędzy nie stracimy. Podczas gdy gotówka w trakcie inflacji traci na wartości, cena złota rośnie, czyli po prostu nie tracimy sporej części naszego majątki z powodu inflacji, która jest nie tylko wszechobecna, ale też na bardzo wysokim poziomie w wielu europejskich państwach.

Nie bez powodu wszystkie państwa świata swoje rezerwy finansowe trzymają właśnie w złocie, a dokładniej w jego ogromnych ilościach, które są wręcz liczone w setkach i tysiącach ton. W ten sposób państwa mają bowiem zabezpieczenie na najtrudniejsze czasy, gdy wartość pieniądza zacznie zanikać, a liczyć się będzie tylko twarde i zimne złoto.

Zobacz także

Leave a Comment