praca dla cudzoziemcowLifestyle 

Legalna praca dla Ukraińców – gdzie można ją znaleźć?

Z racji na to, że od lutego 2022 roku w Polsce możemy spotkać znacznie więcej Ukraińców, coraz częściej szukają oni legalnej pracy. Dzięki mogą się oni samodzielnie utrzymać w naszym kraju a nawet i wspierać swoją rodzinę, która pozostała w Ukrainie i walczy w tym momencie o wolność swojego ukochanego kraju. Gdzie można znaleźć legalną pracę Ukraińców i co trzeba zrobić w tym celu?

Gdzie znajdziemy legalną pracę dla Ukraińców?

Aby znaleźć miejsce, w którym oferowana jest legalna praca dla Ukraińców warto skorzystać z sieci. Tam znajdziemy bowiem wiele agencji, które już wcześniej chętnie współpracowały z Ukraińcami i wyraźnie pomagały im w odszukaniu legalnego zatrudnienia.

Świetnym przykładem takiej organizacji, która pomaga zdobyć legalną pracę Ukraińcom jest Agencja Pracy Tymczasowej Future Work. Zatrudnia ona legalnie w swoje szeregi pracowników z Ukrainy i szuka im odpowiedniego do ich umiejętności oraz możliwości zatrudnienia, dzięki czemu mogą legalnie zarabiać pieniądze potrzebne do samodzielnego utrzymania się.

Co trzeba zrobić by legalnie pracować jako Ukrainiec?

Do legalnego zatrudnienia obywatela Ukrainy potrzebne jest przede wszystkim sprawdzenie jego dokumentacji. Mowa tu o tym, czy przebywa on legalne w Polsce i posiada odpowiedni tytuł pobytowy lub czy przybył do naszego kraju po 24 lutego 2022 roku i ma zamiar pozostać w Polsce. Takie osoby można w pełni legalnie zatrudnić na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej i nie martwić się o legalność takiego działania. Za tytuł pobytowy uznaje się dokument taki jak zezwolenie na pobyt stały, czasowy, czyt też objęcie ochroną czasową.

Obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski obowiązuje ochrona czasowa, która trwa do 23 sierpnia 2023 roku. W ten sposób może on być do wtedy legalnie zatrudniony, a następnie będzie musiał postarać się o zdobycie nowych dokumentów, które będą legalizować jego pobyt w naszym kraju. Można się jednak spodziewać, że zdobycie ich będzie ułatwione.

Zobacz także

Leave a Comment