wypad na nartyTurystyka, Podróże, Noclegi 

Zimowy wypoczynek na nartach

Miłośnicy narciarstwa i snowboardu zimą szukają odpowiednich tras zjazdowych. Czynny wypoczynek w sezonie zimowym oferują liczne ośrodki narciarskie.

Gdzie warto pojechać z nartami?

Dolina Val di Sole to idealne miejsce na zimowy wypoczynek w Alpach i narty madonna di campiglio.

Madonna di Campiglio to region narciarski, który leży w Północnych Włoszech pomiędzy lodowcami Adamello i Presnella. Region położony jest w prowincji Trento na wysokości 1550 metrów nad poziomem morza. Jest to jeden z najbardziej renomowanych ośrodków narciarskich we Włoszech. Organizowane tam są zawody pucharu świata, dlatego Madonna di Campiglio nazywana jest włoską stolicą sportów zimowych.

Na narty do Madonna di Campiglio!

Na narty madonna di campiglio Sport Vita przygotowano specjalną infrastrukturę. W miejscowości dostępnych jest 156 kilometrów doskonale przygotowanych tras. W regionie tasy dostosowane są do różnych umiejętności narciarzy. Podzielono je na trzy grupy:

  • niebieski – trasy łatwe 50 kilometrów
  • czerwone – trasy trudne 67 kilometrów
  • czarne – trasy bardzo trudne 33 kilometry.

Najdłuższa trasą jest DoloMitica o długości 5,8 kilometrów i różnicy poziomów wynoszącej 1248 metrów. Najbardziej ekstremalna jest trasa Spinale Direttissima o długości 2 kilometrów i nachyleniu do 70 procent.

Narty madonna di campiglio to 24 trasy, do których narciarzy dowożą wyciągi o różnej przepustowości. Dziewiętnaście wyciągów może przewieźć różną ilość turystów – od 720 osób do 3000 na godzinę.

Osoby zainteresowane wyjazdem narty madonna di campiglio mogą na bieżąco sprawdzać warunki pogodowe w aplikacji telefonicznej lub na specjalnych stronach internetowych.

W Madonna di Campiglio działają też liczne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Oferowane są narty dla osób na każdym stopniu zaawansowania dla dzieci i dorosłych.

Co można zobaczyć w Madonna di Campiglio?

Włoska Madonna di Campiglio to nie tylko trasy narciarskie. W okolicy można skorzystać z basenów termalnych i lodowisk. Dla turystów przygotowano szlaki turystyczne do pokonania pieszo. W regionie nie brakuje miejsc z pięknymi widokami szczególnie nad jeziorami położonymi wśród lasów w dolinach górskich. Podziwiać można lustrzane odbicia gór w naturalnych zbiornikach wodnych – Lago Nambino, Lago Ritorto i Lago delle Malghette.

Miłośników zakupów zadowoli oferta handlowa. We włoskiej stolicy sportów zimowych znajdują się luksusowe butiki znanych marek modowych.

Na turystów czeka też bogata baza hotelowa. Restauracje oferują lokalne przysmaki, a na amatorów tańca czekają nocne kluby.

Zobacz także

Leave a Comment