sport topSport 

Za co kochamy siatkówkę?

Nawet jeśli nie jesteśmy zadeklarowanymi fanami konkretnej drużyny lub zawodnika to zazwyczaj jest tak, że mamy swojego faworyta, któremu kibicujemy bardziej niż pozostałym. Wspieramy go jeżdżąc na zawody w których on występuje lub oglądamy jego zmagania w telewizji. Wybór dyscypliny, którą jesteśmy zainteresowani  w głównej mierze zależy od naszych indywidualnych upodobań, jednak są sporty charakterystyczne dla całych społeczności. W Polsce sportem narodowym jest bez wątpienia siatkówka.

Za co tak bardzo ją kochamy?

Bez przerwy coś się dzieje  Siatkówka jest jedną z najbardziej dynamicznych dyscyplin sportowych, nawet u bukmacherów, którzy oferują zakłady sportowe online. Często od wypuszczenia piłki w ruch, czyli serwisu do momentu zdobycia przez którąś drużynę punktu mija zaledwie kilka sekund. To nie mecz piłki nożnej, w którym bramek jest zazwyczaj niewiele, o ile w ogóle są. Kibice uwielbiają długie, zacięte akcje, które w piłce siatkowej potrafią być naprawdę widowiskowe. Zawodnicy walczą z sercem do samego końca i nie raz w pogoni za piłką wiele ryzykują. Zderzenia z bandą czy groźnie wyglądające upadki nie należą do rzadkości. Im więcej serca zawodnik włoży w daną akcję tym goręcej kibicują mu fani.   Emocje do samego końca   Siatkówka jest sportem drużynowym, dlatego finalny rezultat spotkania zależy od postawy całej drużyny. Z tego powodu zawodnicy dbają o panującą w zespole atmosferę. Po każdej udanej akcji zbiegają się i cieszą, poklepując nawzajem po plecach.  Oglądający ich kibice przeżywają te piękne chwile razem z nimi.  Towarzyszące im emocje potrafią zmienić się o 180 stopni,  i to kilkukrotnie w ciągu jednego tylko meczu.

Wielkie emocje i dużo energii

Piłka siatkowa potrafi być naprawdę nieprzewidywalna. Zdarzają się sytuacje, że jedna z drużyn wygrywa gładko dwa pierwsze sety, żeby później stracić panowanie doprowadzając do tie-breaka, który nierzadko przegrywa. Kibice uwielbiają takie mecze. Najbardziej emocjonujące są końcówki setów kiedy to raz punktujemy my a raz przeciwnik. Emocje sięgają wtedy zenitu. Zdumiewające asy serwisowe, zjawiskowe kiwki czy niemożliwe wręcz bloki to akcje, które sprawiają, że siatkówka cieszy się tak ogromną popularnością.

źródło: bonuskod.pl

Zobacz także

Leave a Comment