jakie pudelko wybrac na obraczkiŚlub, Wesele, Imprezy okolicznościowe 

Z jakiego materiału wybrać pudełko na obrączki?

Obrączki to wyjątkowa biżuteria, a co za tym idzie, wymaga odpowiedniej oprawy. Pierścionki te są bezpośrednio powiązane ze ślubem i momentem, w którym dwie osoby mówią sobie „tak”. Przechowuje się je przeważnie w dekoracyjnych pudełeczkach, żeby podkreślić ich znaczenie.

Jakie wybrać pudełko na obrączki?

Oprawa ceremonii ślubnej i wesela może być utrzymana w wybranym stylu. Wtedy wszystkie dekoracje zachowują określony design i kolor, także pudełko na obrączki. Dużo do powiedzenia ma moda. Najczęściej stosuje się pudełka wykonane z naturalnych materiałów oraz w stylu zero waste. Pudełko na obrączki powinno prezentować się elegancko i być łatwe do zauważenia. Jedną z ciekawych propozycji są drewniane pudełeczka przypominające mini szkatułkę. Mogą mieć dodatkowe zdobienia, ale ładne i efektowne będą też te proste, bez upiększeń. Wewnątrz znajduje się jedna przegródka lub dwie – na każdą obrączkę osobno.

Pudełko na obrączki a inne dekoracje

Obecnie często dekoracje na wesele czy ceremonię ślubną, a także wspomniane opakowanie na obrączki utrzymywane są w podobnym stylu – wygląda to naprawdę dobrze. Wystarczy wybrać styl, który podoba się parze młodej, jest efektowny i ponadczasowy. Dobrze sprawdzają się ozdoby „boho” lub minimalistyczne. Bardzo modny jest styl eko – to połączenie ozdób z elementami roślinnymi z drewnem, papierem czy nawet szkłem. Wiele dekoracji wykonuje się ręcznie z łatwych do pozyskania materiałów. Pudełka na obrączki mogą być drewniane, ale też z kartonu, tektury, udekorowane roślinnością np. mchem.

Ponadczasowe dekoracje na wesele 

Ciekawym pomysłem jest zastosowanie przezroczystego pudełka na obrączki, czyli szklanego lub z tworzywa. Wnętrze jest od razu widoczne i można podziwiać efektowne ułożenie pierścionków na poduszeczkach lub naturalnym tworzywie. Takie pudełeczko prezentuje się bardzo efektownie. Podsumowując, pudełka na obrączki mogą wyglądać bardzo różnorodnie. Ich styl powiązany jest często z aranżacją ślubu i wesela. Korzysta się z różnych materiałów – modne jest szkło, drewno. 

Zobacz także

Leave a Comment