zakup sofyDom, Mieszkanie, Wnętrze 

Wygodna sofa jednoosobowa – kiedy warto i co wybrać?

Sofy jednoosobowe są obecnie wybierane do wielu wnętrz – salonów, pokojów nastolatków czy pokojów dziecięcych. Jak wybrać najlepszą sofę dla jednej osoby? Sprawdź porady, dzięki którym znajdziesz najlepszy mebel!

Kiedy warto kupić sofę jednoosobową?

Jednoosobowa sofa jest meblem, który najczęściej stosowany jest wtedy, gdy poszukuje się zamiennika dla zwykłego fotela. Sofa jednoosobowa jest meblem, który jest większy od zwykłego fotela i najczęściej ma funkcję spania, dzięki czemu można używać jej również jako jednoosobowe łóżko.

Najczęściej sofy jednoosobowe są kupowane do tych wnętrz, gdzie zastosowanie łóżka nie jest możliwe ze względu na niewielki metraż. Często kupowane są między innymi do salonów, pokojów dziecięcych oraz pokojów młodzieżowych. Również są one częstym wyborem do gabinetów lub pokojów gościnnych.

Sofa jednoosobowa może zatem stworzyć dodatkową przestrzeń do snu, na przykład wtedy, gdy chcemy przenocować gości lub też w pokoju nastolatka albo pokoju dziecięcym brakuje miejsca do tego, by ustawić w nim standardowe łóżko.

Sofa jednoosobowa – jak wybrać najlepszą?

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje sof jednoosobowych. Na co warto się zdecydować?

Wybierając sofę jednoosobową, warto zwrócić szczególną uwagę na poniższe kwestie:

  • Wymiary mebla – przed złożeniem oraz po złożeniu, aby komfort snu był większy, warto zdecydować się na zakup mebli o większej szerokości, na przykład 90 cm.
  • Rodzaj podłokietników – szersze podłokietniki są wygodniejsze, ponieważ można na nich siadać, natomiast mebel zajmuje wtedy więcej przestrzeni w pokoju.
  • Materiały – najlepiej zdecydować się na zakup sofy, która będzie wykończona z użyciem wysokiej klasy pianek oraz sprężyn lub elastycznych pasów, ponieważ wtedy może zapewnić ona większy komfort snu.
  • Sposób rozkładania – sofa powinna być rozkładana łatwo, wygodnie i bezpiecznie, dzięki czemu można obsługiwać ją bez problemów.
  • Styl – sofy jednoosobowe można kupić w wielu wariantach pod kątem stylu, na przykład mogą być to meble nowoczesne, o bardzo prostym wyglądzie, ale dostępne są także modele, które są bardziej tradycyjne pod względem swojej stylistyki.
  • Tkaniny obiciowe – popularne są obecnie sofy tapicerowane welurem, aksamitem, materiałami o splotach płóciennych. Wielu producentów pozwala na wybranie materiału ze wzornika.

Gdzie kupić sofę jednoosobową?

Sofy jednoosobowe można kupić w sklepach internetowych oraz w sklepach stacjonarnych. Są one również oferowane bezpośrednio przez producentów mebli.

Z dostępnymi modelami sof jednoosobowych można już teraz zapoznać się na witrynach producentów oraz w sklepach.

Zobacz także

Leave a Comment