Lifestyle 

Woreczki nikotynowe – nowa alternatywa dla papierosów

Coraz więcej osób decyduje się na rzucenie palenia. Zerwanie z nałogami może być jednak bardzo trudne. W takiej sytuacji można zdecydować się na stopniowe odzwyczajanie się od nikotyny. Jak to zrobić? Rozwiązaniem mogą być woreczki nikotynowe. Co to jest?

Czym są woreczki nikotynowe?

Woreczki, saszetki, torebki nikotynowe, po angielsku określane jako nicotine pouches, są rodzajem wyrobu nikotynowego w kształcie niewielkiej torebki. Są one przeznaczone do umieszczania w ustach i powodują wtedy wydzielanie nikotyny, która przedostaje się przez śluzówkę do krwiobiegu.

Ze względu na swoje dyskretne działanie woreczki nikotynowe – https://nikotynowe.pl/ są obecnie bardzo często wybierane zamiast papierosów oraz papierosów elektronicznych. Również są bardzo dobrą alternatywą dla skandynawskiego snus, ponieważ nie zawierają tytoniu powodującego nieprzyjemny zapach z ust i barwienie zębów.

Zalety woreczków nikotynowych

Do najważniejszych zalet woreczków nikotynowych w porównaniu z innymi wyrobami z nikotyną i tytoniem zaliczane są:

  • dyskretne w użytkowaniu – woreczki mogą być używane w praktycznie dowolnym miejscu, ponieważ są one umieszczane w ustach, nie wymagają palenia, nie wydzielają dymu

  • różne moce do wyboru – woreczki są sprzedawane w różnych wariantach mocy, dlatego można dopasować je do własnych potrzeb, również ułatwia to rzucenie nałogu, ponieważ można wtedy wybierać stopniowo coraz niższe moce woreczków

  • różne smaki i zapachy do wyboru – dzięki nim woreczki są przyjemne w użytkowaniu

  • nie barwią zębów – woreczki nikotynowe nie powodują osadu na zębach i nie wywołują nieświeżego oddechu

  • przystępne ceny – saszetki nie są bardzo drogie i ich cena porównywalna jest z ceną papierosów

Jak używać saszetek nikotynowych?

Wybory tego typu są przeznaczone do umieszczenia w jamie ustnej. Należy włożyć je w przestrzeń pomiędzy górnym dziąsłem oraz wargą. Woreczki są małe i łatwo dopasowują się do kształtów ciała, dlatego są wygodne w używaniu.

Następnie pod wpływem wilgoci i ciepła dochodzi do wydzielania się nikotyny z woreczka. Jest ona wtedy przekazywana przez śluzówkę do krwi. Użytkownik woreczka może wtedy odczuć lekkie mrowienie.

Całkowity czas używania woreczka nikotynowego to około 30 minut. Po tym czasie należy wyjąć go z ust i odpowiednio wyrzucić. Nie należy wyrzucać woreczków do otwartych koszów, do których mogą mieć dostęp dzieci, zwierzęta. Niektóre marki produkujące woreczki mają specjalne przegródki na zużyte egzemplarze w swoich opakowaniach.

Woreczki nikotynowe są obecnie sprzedawane w wielu sklepach – kioskach, trafikach, sklepach z wyrobami nikotynowymi, w internecie.

Zobacz także

Leave a Comment