praca mała firmaBiznes, Ekonomia 

Umiejętność przekwalifikowania się

Umiejętność przekwalifikowania się jest w dzisiejszych czasach jedną z najważniejszych umiejętności jakie powinien posiadać młody człowiek. Dzisiaj nie ma gwarancji zatrudnienia. Nie można mieć pewności, że duża sieć handlowa nagle nie zbankrutuje i nie padnie. Wielokrotnie się słyszy, że nagle wielka sieć biur turystycznych ogłosiła bankructwo i jej klienci nie mają gdzie spędzić wakacji za które zapłacili, a nawet nie mają jak wrócić do kraju. Zostają zmuszeni do nocowania na lotnisku.

To problem dla klientów, ale to nie koniec. Problem mają również pracownicy, którzy z dnia na dzień zostali bez pracy. To jeden z przykładów, że zatrudnienia nie można sobie być pewnym. Należy więc samemu zadbać o rozszerzanie swoich umiejętności, by w razie takiej sytuacji umieć sobie poradzić, a nie popadać w desperację. Jako ludzie dorośli odpowiadamy za własne życie.

Nigdy wcześniej nie było takich możliwości

Nigdy wcześniej nie było takich możliwości, by stać się człowiekiem sukcesu, jakie mamy dzisiaj. Dla ludzi, którzy wciąż się rozwijają dzisiejsze czasy dają świetne opcje. Warto łapać te szanse, które wielu przechodzą koło nosa. Jeśli z nich nie skorzystać możesz za to winić jedynie samego siebie. Nie czekaj, aż ktoś zaprowadzi cię za rączkę na szczyt, bo możesz się nie doczekać. Jako człowiek dorosły sam odpowiadasz za swoje życie, sam masz wpływ na karierę zawodową, na to czy awansujesz czy nie. Owszem, szef ma wiele do powiedzenia w tej sprawie, ale nie to nie jest jedyna firma na rynku. Można sprostać swoim ambicjom gdzie indziej. Wszystko zależy tego, jaką decyzję podejmiesz.

Zobacz także

Leave a Comment