zlotoBiznes, Ekonomia 

Oddawanie rzeczy do lombardu

Dla osób, które są zadłużone lub nagle potrzebują jakiejś kwoty pieniędzy dobrym rozwiązaniem jest oddawanie rzeczy do lombardu. W lombardach prowadzony jest skup złota, biżuterii, zegarków, dzieł sztuki i innych cennych przedmiotów, a także konsoli do gier, telewizorów, odkurzaczy i różnych narzędzi potrzebnych w domu. Klienci mogą nawet znaleźć w lombardach nowe laptopy, telewizory plazmowe i kosiarki do trawy.

Zdarza się także, że można w tym miejscu nabyć jakiś upominek dla dziecka, który będzie tańszy niż w normalnym sklepie. Po jakimś czasie można nawet samemu odkupić jakąś rzecz należącą do siebie, która została oddana do lombardu, jeżeli wcześniej nikt inny jej nie wykupi.

Doraźna pomoc

Z uwagi na to, że rzeczy oddawane do lombardu mogą pochodzić z kradzieży, pracownicy poszczególnych lombardów zbierają dokładne dane o osobie, która chce u nich zostawić jakieś kosztowności i są często informowani przez policję o tym, że w innej części miasta doszło do jakiejś kradzieży. Dlatego od pracowników lombardu wymaga się zaangażowania w wykonywaną przez siebie pracę, uczciwości i rzetelności, a także dobrej obsługi komputera. W niektórych lombardach udzielane są także pożyczki pod zastaw posiadanych samochodów czy elektroniki. Chociaż łatwiej jest dostać taką pożyczkę niż bankową, to warto pamiętać o tym, żeby traktować ją poważnie, ponieważ musi ona zostać spłacona w ustalonym terminie, żeby można było odzyskać pozostawioną rzecz i uniknąć jeszcze większych problemów. Warto więc traktować oddawanie rzeczy do lombardu jedynie jako doraźną pomoc.

Zobacz także

Leave a Comment