tapicerowanieLifestyle 

Tkaniny tapicerskie – główne zastosowania

Tapicerowanie to czynność, która zdecydowanie znajduje swoje zastosowanie w wielu domach i nie tylko. Wykorzystuje się w tym celu tkaniny tapicerskie, które są odpowiednio ze sobą łączone oraz sprawdzane przy pomocy specjalnych szwów. Jakie są jednak ich główne zastosowania? Fachowcy odpowiadają.

Tkaniny tapicerskie – fotel

Tkaniny tapicerskie między innymi wykorzystuje się po to, aby podbić fotele. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu zupełnie zmienia się ich wygląd. Tkaniny są odporne na jakiekolwiek uszkodzenia takie jak rozciąganie oraz ubrudzenia, ponieważ są zabezpieczone przez specjalny preparat.

Fotel tapicerowany może być dowolnie wybierany pod względem między innymi koloru, ponieważ tkaniny można bez problemów dobierać pod względem indywidualnych preferencji. Obicia różnią się również między sobą na przykład kształtem.

Tkaniny tapicerskie – sofy

Podobnie jak fotele, również sofy podpija się tapicerowaniem, ponieważ dzięki temu można optycznie zmienić ich kanciasty kształt. To ważne w stylu nowoczesnym, który stawia przede wszystkim na przestrzenność oraz odejście od schematów.

Sofy są ważną częścią życia każdego człowieka, ponieważ to właśnie dzięki nim można się zrelaksować, ale z drugiej strony przespać. Zdobią zazwyczaj salony, ale również występują w sypialniach jako funkcjonalne zamienniki łóżek.

Tkaniny tapicerskie – narożniki

Tkaniny znaleźć można na narożnikach, które wyglądem mogą przypominać sofy, jednak zazwyczaj są o wiele większe i wygodniejsze. Warto zwrócić uwagę również na możliwość modyfikacji narożników przez ich zupełnie inne zestawienie.

Narożniki są bardzo nowoczesne, a ich popularną tkaniną tapicerską jest skóra. Bardzo dobrze pasuje przede wszystkim do ciemnych podłóg oraz ścian. Jest również łatwa w zachowaniu higieny oraz odpowiedniego stanu. Należy czyścić ją jedynie za pomocą specjalnych środków.

Tkaniny tapicerskie najczęściej wykorzystuje się na sofy, narożniki oraz fotele.

Zobacz także

Leave a Comment