skup zlomuFinanse, Bankowość 

Skup miedzi – czy warto sprzedawać metale kolorowe?

Wszelkie metale to zdecydowanie jeden z najbardziej opłacalnych surowców wtórnych. Dobrze jest gromadzić je i przy okazji zebrania większej ilości wybrać się do punktu skupu. Nie wszystkie metale mają jednak dużą wartość. Zwykła stal kosztuje grosze i jej sprzedaż opłaca się tylko w przypadku dużej ilości. Które metale kolorowe są najwięcej warte? Podpowiadamy.

Jak rozpoznać poszczególne metale kolorowe?

Żeby nauczyć się skutecznie zarabiać na surowcach wtórnych, warto jest zapoznać się z ich cechami charakterystycznymi. W życiu codziennym możemy odnaleźć wiele niepotrzebnych już odpadów, które zostały wykonane z cennych metali kolorowych. Te, które mają wysoką wartość na skupie to między innymi miedź czy mosiądz. Pierwszy ma intensywny rudy odcień, a w wyniku utleniania na jej powierzchni pojawia się zielono-niebieski nalot. Można go zauważyć na przykład na starych miedzianych dachach. Z kolei mosiądz to stop miedzi oraz cynku, a jego kolor jest bardziej złoty niż rudy.

Aluminium to kolejny metal, który można poznać po srebrnej barwie. Można go poznać po niewielkiej masie w stosunku do objętości. Codzienne odpady z aluminium to między innymi puszki po napojach gazowanych i piwie. Ostatnim elementem jest ołów. Tak jak aluminium jest wyjątkowo lekkim metalem, tak ołów jest bardzo ciężki.

Gdzie najlepiej sprzedawać metale kolorowe?

W momencie, kiedy chcemy oddać metale kolorowe do odpowiedniego punktu ważne jest, aby znaleźć miejsce, które oferuje dobre ceny za dany surowiec. Skup miedzi w Szczecinie posiada przejrzystą ofertę oraz szereg usług, dzięki którym możemy mieć pewność, że cała procedura skupu przebiegnie w sposób bezproblemowy. Chodzi także o ochronę środowiska naturalnego, które obecnie jest eksploatowane do granic możliwości. Dzięki takim miejscom, jak skup złomu w Szczecinie możemy zatem ograniczyć rozkładanie się ich w przyrodzie i mieć pewność, że odpady trafią do odpowiedniego miejsca, gdzie zostaną poddane ponownego recyklingowi.

Zobacz także

Leave a Comment