Leasing autobusów – kiedy się opłaca?
Leasing to bardzo popularna metoda finansowania pojazdów i nic dziwnego, że częstym zjawiskiem jest obecnie także leasing autobusów. Czy jest to jednak jakkolwiek opłacalne?
Leasing autobusów – dlaczego staje się coraz popularniejszy?
Na rynku motoryzacyjnym jesteśmy w stanie bez większego trudu wymienić kilka atrakcyjnych form finansowania – od tych najprostszych i najłatwiejszych pod kaem formalności, jak jednorazowa płatność gotówkowa, po te bardziej skomplikowane, lecz niekiedy o wiele bardziej opłacalne, typu leasing autobusów w Szczecinie. Tego typu metoda finansowania nie stała się bowiem popularna bez wyraźnego powodu. W wielu przypadkach bowiem pozwala ona na znaczne zaoszczędzenie kosztów, lepszą optymalizację podatkową, a także na dobre rozłożenie wszelkich opłat. Czy to jednak oznacza, że niezależnie od sytuacji leasing autobusu będzie najlepszym sposobem na sfinansowanie zakupu? Oczywiście nie – to kwestia mocno indywidualna.
Rodzaje leasingu autobusów w Polsce
W przypadku tak skonkretyzowanego przypadku, jak leasing autobusów przez takie firmy, jak BATEX Autoryzowany Partner Millennium Leasing, możemy mówić o kilku rodzajach tego sposobu finansowania. Oczywiście możemy zdecydować się albo na leasing operacyjny, albo finansowy. Kolejną odmianą jest wpłata własna – im większa, tym niższa cena wykupu oraz miesięczna rata. Możemy również wybrać rodzaj rat – ze zmiennym lub stałym oprocentowaniem, a także to, czy będą one równe, degresywne, a może sezonowe. Opcji mamy w tym przypadku naprawdę mnóstwo.
Czy leasing autobusów jest tak naprawdę opłacalny?
Czy więc koniec końców leasing autobusów jest opłacalny? Z pewnością jest to świetna metoda finansowania dla przedsiębiorstw, w szczególności tych dopiero co rozwijających się. Przyjmuje się jednak, iż o wiele korzystniej jest stawiać na przykład na leasing operacyjny zamiast finansowanego, a także na wysoki wkład własny równocześnie z niskim wykupem. W taki oto sposób zoptymalizujemy nasz leasing do maksimum!