lekarz z telefonemZdrowie, Medycyna 

Recepty online – jakie leki można kupić na receptę wypisaną przez internet?

Coraz więcej pacjentów korzysta obecnie z konsultacji medycznych na odległość. W ich ramach można również otrzymać receptę na potrzebne leki. Jakie specyfiki można wykupić za pomocą recepty online?

Czym jest recepta internetowa?

Recepta internetowa, określana również jako recepta online, jest wypisaną przez internet receptą na leki, która jest potrzebna do ich wykupienia. To zatem poprawna, legalna recepta, która służy do zakupu potrzebnych medykamentów w aptece.

Aktualnie recepty online – https://e-recepta.net/ cieszą się coraz większym powodzeniem, ponieważ pozwalają na wykupienie wymaganych leków bez potrzeby udawania się do lekarza osobiście.

Standardowa wizyta nie zawsze jest możliwa, na przykład wtedy, gdy nie ma się na to czasu ze względu na pracę lub po prostu u lekarza nie ma wolnych miejsc. Wtedy wystarczy zamówić receptę przez internet, by otrzymać ją jeszcze tego samego dnia.

Kto wypisuje recepty przez internet?

Receptę przez internet wypisuje lekarz. Najczęściej można otrzymać ją w prywatnych placówkach medycznych, które oferują swoje usługi online. Wiele z nich ma również własne serwisy internetowe, które pozwalają na łatwe otrzymanie recepty.

Internetowa recepta może być wypisana po wzięciu udziału w konsultacji medycznej online. Może mieć ona postać wideoczatu internetowego, podczas którego można na żywo porozmawiać z lekarzem. Niektóre placówki pozwalają także na otrzymanie recepty online po wypisaniu dokładnej ankiety, w której podaje się informacje o swoim stanie zdrowia.

Recepta online – najczęściej przepisywane leki

Placówki oferujące recepty online spotykają się z różnymi prośbami pacjentów o wypisanie leków. Wśród nich najczęściej wypisywane są preparaty jak:

  • tabletki antykoncepcyjne i inne leki antykoncepcyjne, na przykład plastry,
  • tabletki „dzień po” stosowane po stosunku, by zapobiec zapłodnieniu,
  • tabletki na dolegliwości układu płciowego, na przykład zapalenia, infekcje,
  • tabletki przeciwbólowe, na przykład na ból kręgosłupa, migrenę,
  • tabletki na niedoczynność tarczycy,
  • tabletki na bezsenność,
  • tabletki na zaburzenia erekcji,
  • tabletki na choroby stawowe,
  • tabletki na dolegliwości układu moczowego.

Ile kosztuje otrzymanie recepty przez internet?

Za wypisanie recepty online najczęściej trzeba zapłacić cenę od około 60 do 100 złotych, chociaż niekiedy można kupić je taniej.

Do zapłacenia za receptę oraz za konsultację medyczną można wykorzystać szybkie systemy płatności online. Wtedy wpłata przekazywana jest do placówki medycznej od razu, dlatego może ona natychmiast przygotować potrzebną receptę.

Zobacz także

Leave a Comment