wylewka posadzkiBudownictwo, Nieruchomości 

Posadzki anhydrytowe – jak wybrać najlepsze?

Posadzki anhydrytowe są ciekawą alternatywą. Czy jednak rzeczywiście warto jest na nie postawić, a jeżeli tak – dlaczego?

Posadzka anhydrytowa – najważniejsze aspekty

Wybór odpowiednich materiałów, na przykład podczas budowy naszego domu, wcale nie musi być najłatwiejszym zadaniem. Każdy z nas jednak będzie chciał wybierać jak najlepsze materiały, tak aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort. Warto o tym pomyśleć nawet w kontekście podłogi, na przykład jeżeli mowa o takim produkcie, jak posadzki anhydrytowe. Jakie są ich najważniejsze cechy? O tym powiemy sobie podczas wymieniania wad i zalet, lecz jeżeli chodzi o właściwości, warto wspomnieć o tym, iż tego typu posadzka tworzona jest z tak zwanego spoiwa anhydrytowego, czyli mieszaniny siarczanu wapnia, upłynniaczy oraz wypełniaczy. Sprawia to, iż mamy do czynienia z kompletnie inną wylewką, niż ma to miejsce w przypadku klasycznego rozwiązania cementowego.

Wady i zalety posadzki anhydrytowej

Posadzka anhydrytowa genialnie przewodzi ciepło, co sprawia, że będzie idealną podstawą do stworzenia ogrzewania podłogowego, wykonywanego między innymi przez przedsiębiorstwo Termolit. Jest ona samopoziomująca, co zwiększa szybkość i prostotę jej stosowania. Nie trzeba jej zbroić, a na dodatek szybko schnie. Przy stosowaniu w łazience czy kuchni jednak wymaga będzie dodatkowa izolacja. Tego typu wylewki nie można również stosować na zewnątrz budynku, na przykład na tarasach czy balkonach, a pomimo faktu, że nie trzeba poziomować samej posadzki, po jej wyschnięciu wymaga zeszlifowania.

Czy cena posadzki anhydrytowej jest wysoka?

Wiele osób posiada pewne opory przed używaniem posadzki anhydrytowej z uwagi na jej cenę. Trzeba przyznać, że w porównaniu z klasycznym cementem nie jest ona niska, lecz ogólnie rzecz biorąc nie jest to nadal największy koszt. Jeden worek o masie 30 kilogramów będzie do kupienia już za 25-30 złotych i powinien nam bez problemu wystarczyć na wyłożenie 1 metra kwadratowego powierzchni.

Zobacz także

Leave a Comment