wywoz gruzuBudownictwo, Nieruchomości 

Pojemniki na gruz – jakie gabaryty wybrać?

Pojemniki na gruz to specjalne kontenery, które są udostępniane przez firmy zajmujące się wywozem tego typu odpadów. Ich pojemność jednak może być naprawdę różna i na rynku znajdziemy wiele ich rodzajów. Jakie więc gabaryty pojemników na gruz wybrać i co brać przy tym pod uwagę?

Jak wybrać odpowiednie gabaryty pojemnika na gruz?

Wybierając pojemniki na gruz uwagę trzeba zwrócić przede wszystkim na gabaryty. Od tego zależy to jak wiele zapłacimy za usługę wywozu odpadów. Wybierając za duży lub za mały można po prostu zapłacić więcej niż byłoby to konieczne z racji na to, że albo zapłacimy za większy kontener albo będziemy musieli płacić kilkukrotnie za mniejszy.

Firmy oferujące kontenerowy wywóz odpadów posiadają pojemniki na gruz o wielu rozmiarach i dlatego wybór odpowiednich potrafi być trudny. Najmniejsze mają pojemność około dwóch metrów sześciennych. Dobrze się sprawdzą do na przykład kafli, czy też płytek ceramicznych. Większy pojemnik o pojemności około 3 m3 warto wybrać przy niewielkich remontach. Całkowity remont mieszkania wymaga już zazwyczaj około 4 m3.

Gdzie sprawdzą się większe pojemniki na gruz?

Oczywiście największe pojemniki na gruz nie mają pojemności rzędu zaledwie 4 metrów sześciennych. Większe, które mieszczą około 6 m3 to wybór na remonty małych domów, czy też apartamentów oraz mieszkań o większym metrażu. Kontenery mające około 8 m3 są wybierane najczęściej na placach budowy, a jeszcze większe stosuje się po prostu na odpowiednio wielkich placach, gdzie budowa ma całkiem spore rozmiary i co za tym idzie generuje dużo odpadów.

Dlaczego warto wynająć pojemniki na gruz?

Gruz i inne odpady budowlane nie mogą trafić po prostu do śmietnika. Muszą być one w odpowiedni sposób utylizowane. Można tego dokonać na trzy sposoby. Pierwszy to samodzielne wywiezienie gruzu do odpowiedniej firmy. Alternatywa to zapłacenie za to firmie, która się w tym specjalizuje. Najbardziej popularny jest jednak wynajem kontenera i zapłacenie firmie, która zajmuje się wywozem tego typu pojemników na gruz.

Zobacz także

Leave a Comment