paletaBiznes, Ekonomia 

Palety Euro – czym się charakteryzują?

Palety Euro mogą sprawdzić się w naprawdę wielu zastosowaniach. Czym one jednak tak właściwie są i jak można z nich w zasadzie korzystać?

Palety Euro – czym one właściwie są?

Jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju logistykę i transport, jesteśmy w stanie powiedzieć o jednym bardzo ciekawym i prostym wyrobie, który na tym polu wniósł ze sobą prawdziwą rewolucję. Są to oczywiście palety Euro. Tego typu produkty bez wątpienia odmieniły sposób, w jaki obecnie przewozimy wszelkiego rodzaju towary. Nie są one najstarszym wynalazkiem, bowiem opatentowane zostały na początku lat 60. XX wieku i wtedy też zaczęły być produkowane. O ich znaczeniu w świecie logistyki niech świadczy jednak fakt, że ich liczebność w codziennym obiegu szacuje się na nawet… 500 milionów sztuk! Te liczby robią naprawdę spore wrażenie. Czym jednak tak właściwie są europalety? Jest to paleta stworzona z drewna, która posiada określoną budowę i wymiary – każda europaleta musi składać się z pięciu desek górnych, trzech tak zwanych płóz, a także dziewięciu klocków i klamry na wsporniku. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie konkretnych właściwości, a paleta jest w stanie być wykorzystywana w pewnych zastosowaniach.

Jak obecnie są najczęściej wykorzystywane palety Euro?

Dlaczego sprzedaż palet Euro z roku na rok rośnie? Głównie ze względu na fakt ich uniwersalności oraz użyteczności. Poza wspomnianym przewozem wszelkiego rodzaju produktów, o czym powiedzieliśmy już wyżej, nie można również zapominać o zasługach europalet w kontekście ich wszelakiego przechowywania – użycie drewna bardzo mocno w tym przypadku pomaga. Nic więc dziwnego, że te palety spotkamy na przykład w hurtowniach, sklepach czy magazynach. Palety Euro to również naprawdę znakomita podstawa do tworzenia ekologicznych mebli DIY do domów czy mieszkań. Huśtawki, stoliki, siedziska, fotele, regały czy łóżka – pod tym kątem jedynym ograniczeniem jest tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia! Z palet możemy stworzyć naprawdę wiele.

Zobacz także

Leave a Comment